Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 14:17 Bu haber 11009 kez okundu
 
10 yıldır özenle baktığı köpeğini TSK’ya hediye etti
Karacabeyli İş insanı Serkan Acar, 10 yıldır özenle baktığı Kara Kangal cinsi köpeğini Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) en büyük köpek eğitim merkezi olan Gemlik Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı bünyesindeki Köpek Üretim ve Eğitim Tabur Komutanlığı’na hediye etti.
GÜNDEM Haberi
10 yıldır özenle baktığı köpeğini TSK’ya hediye etti

   Serkan Acar’a ait çiftlikten dün Damızlık Birliği Karacabey Şubesi’nden Veteriner Kuddusi Şenkal gözetiminde köpeği teslim alan Gemlik Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’na bağlı ekipler, “Acar” isimli Kara Kangal’ı damızlık olarak kullanacaklarını bildirdi.

   Karacabey’in Karayaka köpekleriyle çapraz eşleştirme sonucu ve 10 yıllık emeğin ardından elde edilen Kara Kangal cinsi köpeğini Türk Silahlı Kuvvetleri’ne hediye eden Karacabeyli İşinsanı Serkan Acar, “Özenle bakıp emek verdiğim köpeğim bundan böyle vatana hizmet edecek. Helali hoş olsun. İnşallah Acar isimli köpeğim TSK’ya çok faydalı olur.” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Yasin KESKİN
Etiketler: 10, yıldır, özenle, baktığı, köpeğini, TSK’ya, hediye, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.