Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 09:59 Bu haber 1697 kez okundu
 
AK Gençlik Berk Yigen’e emanet
AK Parti Karacabey İlçe Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi geçtiğimiz Cumartesi akşamı gerçekleştirildi. "Gençsin önde yürü, inandığın yolda yürü" sloganıyla yapılan kongrede AK Parti’nin yeni İlçe Gençlik Kolları Başkanı Berk Yigen oldu.
SİYASET Haberi
AK Gençlik Berk Yigen’e emanet

   Şükran Yemişçioğlu’nda büyük bir coşku içinde gerçekleştirilen kongreye AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Esgin, Ahmet Kılıç, AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Sayılgan, İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse, İlçe Başkanı Ertem İşcan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli, İlçe Belediye Başkan Vekili Faruk Türe, Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, Mustafakemalpaşa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Türkcan, Mudanya İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Akdemir, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı.

   Geniş kapsamlı koronavirüs tedbirlerinin uygulandığı kongrede saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, divan üyeleri seçildi. Divan Başkanlığı’na Mustafa Çetin, Başkan Yardımcılığına Ömer Faruk Alan, Katip Üyelik görevine ise Enes Usta getirildi. Daha sonra, Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Genel Merkezi Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş’ün kongre için gönderdiği mesajlar okundu. İlçe Gençlik Kolları’nın Faaliyet Raporu sunumu ise büyük alkış aldı.

   Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Karacabey İlçe Gençlik Kolları Başkanı Adem Coşkun sözlerine, “Gençlere siyasette yer vermek, ustalığın şiyarındandır” fikrini bir prensip haline getiren partimizin 6. İlçe Gençlik Kolları Olağan Kongresi’nin başarılı geçmesini, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum” diyerek başladı. Coşkun konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Görev istenmez verilir düsturuna yürekten inanan ve bir görev tevdi edildiği vakit düşünmeden öne atılan bizler için asıl gaye, bu kutlu yürüyüşte bir nefer olabilmektir. Bu düşünce ile; yaklaşık 3 yıl önce AK Parti Karacabey İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevi, değerli büyüklerimizin teveccühü ile bizlere tevdi edildiği zaman, hiç tereddüt etmeden göreve talip olduk ve en iyi şekilde icra etmek için mücadele ettik. Bunun bir bayrak yarışı olduğu bilinci ile görevi devraldığımız da hiç durmadan çalışmalarımıza başladık ve bayrağı zirveye taşımak için mücadele ettik. Bu yarışta kişiler hırs ve menfaatleri bir kenara bırakarak kendimizi değil davayı zirveye çıkarmaya özen gösterdik.

   AK Parti benim için bir sevda, bir gaye, bir kutlu yol ve en önemlisi güzel dostluklar edindiğim bir dava hareketidir. Cumhurbaşkanımız Ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı bu kutlu yürüyüşte bir nefer olmayı ve yine bu güzel dava için çalışmayı nasip ettiği için Rabbime hamd ediyorum. Bu bayrak yarışında bana destek olan eşime, aileme, teşkilat üyelerime ve en önemlisi yol arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim.

   Siyaset hayatımın en güzide yıllarını geçirdiğim, yüzlerce dava arkadaşı edindiğim ve en önemlisi cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı bu kutlu yürüyüşte görev yaptığım AK Parti Karacabey İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevimi bugün itibari ile Berk Yigen kardeşime devretmenin sevincini yaşıyorum.

   Görev süresince “Siyasetin tek limanı ahlaktır” ilkesinden ayrılmadan bayrağı sürekli zirveye taşımanın çabası içerisinde oldum. Şimdi bu bayrağı genç ve dinamik bir ekibe devretmenin vakti.

Koltuktan güç alan değil, koltuğa güç veren bir siyasi anlayışın gölgesinde bugüne kadar benimle yol yürüyen tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve var ise haklarını helal etmelerini istiyorum.

Allah yar ve yardımcımız olsun yolunuz yolumuz açık olsun”

   "Gençsin önde yürü, inandığın yolda yürü" sloganıyla gençlerin ön safhalarda yer alacağını kaydeden AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse, “Kongreler siyasi partilerinin kan değişimi yaptığı yerlerdir. Biz burada bir dava yarışındayız, bayrağı daha da ileriye taşımak üzere yeni bir kardeşimiz göreve gelmek üzere. Bu zamana kadar AK Partimize ve Karacabey ilçemize hizmet etmiş başta geçmiş dönem Gençlik Kollarımız Başkanlarımız, Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri olmak üzere her birine hassaten saygılarımı, şükranlarımı sunuyorum. Bugün itibari ile görevi devralacak ve 2023 seçimlerine Karacabey’i hazırlayacak olan gençlik kollarının yeni İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar ve kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

   AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Sayılgan da, 2023, 2053 ve 2071'e giden yolda davalarını gençlerin sayesinde geleceğe taşıyacaklarını söyledi. Gençlerin Türkiye'nin son 10 yılında mihenk taşı olduğunu söyleyen Sayılgan, “Kurulduğu günden bu yana partimizin her katıldığı seçimden milletimizin onayını tekrar alarak, zorlu badireleri atlatarak bugüne, 2020 yılının güçlü Türkiye'sine gelmesinde gençlerin her dönem bu sorumluluğu sırtlanması, yüreğinde zihninde hissetmesinin büyük payı var. Bizler 2023, 2053 ve 2071'e giden yolda bu davayı geleceğe taşıyacak kararlılıkla, azimle ve fedakârlıkla çalışmayı sürdüreceğiz. Bu da gençlerin sayesinde olacak” dedi.

Karacabey Belediye Başkan Vekili Faruk Türe de, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Kongresi’nin hayırlara vesile olmasını dileyerek, Gençlik Kolları Başkanı Adem Coşkun’a başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, yeni başkan Berk Yigen ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diledi.

   Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ise, “Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, öncelikle bu davaya hizmet etmiş, katkı koymuş arkadaşlarıma, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Adem Coşkun’un şahsında hepsine şükranlarımı sunuyorum. Rahmeti Rahmana kavuşanları da Allah rahmet eylesin. Geçmişimizi ötelemeden büyük bir saygı ve sevgi ile bugünümüze ve yarınımıza sahip çıkma ferasetiyle hareket edeceğinize inancım tamdır. Biz AK Parti Ailesi olarak çalışmaya, aidiyet duygusunu kaybetmeden bu dava için mücadele edeceğinize yürekten inanıyorum. Bu davaya hizmet etmek herkese nasip olmaz. Bu duygu ve ferasetle hareket ederken bulunduğumuz yerin ve sorumluluğunu ve ağırlığını hissederek çalışacağınızı da biliyorum.

   İnsanlık olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Karacabey olarak tabii ki bizlerde bu olumsuz süreçten etkileniyoruz. Ancak inanıyorum ki, her güçlük ile beraber bir kolaylıkta vardır. Bu zor süreçleri atlattıktan sonra ülkemizi ve Karacabey’imizi aydınlık ve ferah günler beklemektedir. Milletimiz bu günleri sabır ve metanetle atlatıp kutlu yürüyüşüne büyük liderinin öncülüğünde devam edecek ve bizler de bu kutlu yolda adeta kaldırım taşları olacağız. Bir kutlu yürüyüş olan bu sevdanın adı AK Parti sevdasıdır.

   AK Partimiz işte bu yürüyüşünü milletinin izinden ve milletine hizmet aşkıyla yaparken, bazı dönemlerde kendi içinde yenilenmeler yapar ve büyük yürüyüşüne devam eder. İşte bugünde o yenilenmeyi yaptığımız adeta yeniden enerji dolduğumuz ve tekrar yolumuza devam ettiğimiz gündür. Hep diyoruz ya, bu bir bayrak yarışıdır. Amacımız bayrağımızı en yükseğe çıkarmak, en ileriye taşımaktır. Bunu da hep birlikte başaracağız. Ben bugün bu bayrağı devredecek olan Adem Coşkun kardeşime, şimdiye kadar yapmış olduğu hizmetler için çok teşekkür ediyorum. Vazifeyi devr alacak olan Berk Yigen kardeşime de üstün başarılar diliyorum. Bizler de İlçe Teşkilatı olarak her zaman yanlarında olacak ve çalışmalarında yardımcı olacağız. İnşaallah Karacabey’imiz ve teşkilatımız bu kan değişimiyle daha da güçlenecek ve daha başarılı olacaktır. Bir olacağız, beraber olacağız, birlikte başaracağız.

   Sevgili gençler, kongremizin sizlere, teşkilatımıza ve Karacabey’imize hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ederken, yapacağınız çalışmalarda başarılar diler, sağlıklı günler dilerim” şeklinde konuştu.

   AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, “Karacabey İlçe Gençlik Kolları Kongremizde ülkemizin ümidi gençlerimizin heyecanı görülmeye değer. Görevi devreden Adem Coşkun kardeşimize teşekkür ediyor, göreve seçilen Berk Yigen ve ekibine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

   AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin de konuşmasında gençlere seslenerek, “Türkiye için inandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz.  İşimiz çok, yolumuz uzun fakat asla yalnız değilsiniz. Karacabey İlçe Olağan Gençlik Kongresi'nde görevi devreden Adem Coşkun kardeşimize ve ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, Başkanlığa seçilen Berk Yigen kardeşimize ve yönetimindeki genç kardeşlerimize başarılar diliyorum” dedi.

   Konuşmaların ardından AK Parti İlçe Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi’nde seçime tek liste halinde giren Berk Yigen başkan seçildi.

   AK Parti Karacabey İlçe Gençlik Kolları Başkanı Berk Yigen başkanlığında yeni yönetim şu isimlerden oluştu; Harun Er, Ramazan Bektaş, Yunus Özen, Sercan Dağ, Hatice İbiş, Ceyda Tonguç, Kübra Ayaz, Kaan Hakan Cömert, İbrahim Yigen, Mikail Günden, Burak Kaplan, Ali Sarı, Recep Dirlik, İsmail Can Karamer, Levent Aksu, Abdurrahman Emre Altın, İbrahim Tosun, Ömer Faruk Eller, Ayşe Burhan ve Ali Yeşer.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: AK, Gençlik, Berk, Yigen’e, emanet,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.