Haber Detayı
28 Aralık 2019 - Cumartesi 13:35
 
AK Parti'de delege seçimleri tamamlandı
AK Parti'nin Bursa ilçe teşkilatlarındaki delege seçimlerini geçen hafta içinde tamamlandı. AK Parti'de tüm Türkiye'de işleyen süreç hakkında bilgi veren İl Başkanı Ayhan Salman, Genel Merkez tarafından açıklanan takvime göre, tüm Türkiye'deki ilçe kongrelerinin; 22 Şubat 26 Temmuz, il kongrelerinin de; 8 Ağustos 29 Kasım 2020 tarihlerine yapılmasının planlandığını söyledi.
SİYASET Haberi
AK Parti'de delege seçimleri tamamlandı

   27. Dönem Trabzon Milletvekili ve Bursa İl Koordinatörü Muhammet Balta delege seçimlerine İlçeleri ziyaret etti.

   Ayhan Salman, yapılan delege seçimleri ve devamında gerçekleştirecekleri ilçe ve il kongreleri ile yenilenip daha güçleneceklerini söyledi. Salman, “AK Parti ailemizi daha da büyütecek, saflarımızı büyütüp daha sıklaştıracağız. Kimse saf dışı kalmayacak, ahde vefa asla unutulmayacak. Seçilen delegelerimiz Partimizi 2023 hedeflerine taşıyacak dava arkadaşlarımızdır” dedi. 


   İşleyen sürecin; birlik, beraberlik, yenilenme, tazelenme, güçlerine güç katma, tahkim etme (sağlamlaştırma) ve nöbet değişimi anlamı taşıdığına dikkat çeken Ayhan Salman, AK Parti'nin sürekli genişleyen birbirine sımsıkı bağlı bir aile olduğunu ifade etti. Başkan Salman şunları da söyledi:
   “Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, 2023 hedeflerimize, daha dinamik ve daha güçlü ilerlemek için, delege seçimleri ile başlayan bu süreç, İlçeler, İl ve Büyük Kongre seçimlerimiz ile hayırlısı ile neticelenecektir. Tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Yeni görev alacak delegelerimizi gönülden kutluyor, tebrik ediyorum. AK Parti 7. Olağan Kongresi Delege Seçimlerimizin ve kongre sürecimizin, teşkilatlarımız, partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olsun.” 


HER İLÇEDEN 400 DELEGE
   Ayhan Salman yapılan delege seçimleri ve sonrası hakkında bilgi verdi. Başkan Salman AK Parti Bursa İlçe Teşkilat Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarının kayıtlı oldukları mahallenin delegelerini seçmek için İlçe parti binalarında kurulan sandıklara giderek oylarını kullandıklarını söyledi. Her ilçeden 400 delegenin belirlendiğini ifade eden Ayhan Salman, “Partimizin her kademesinde görev yapmış ve önceki dönemlerde görev alan yol arkadaşlarımız delege olarak seçildi. Bu gerçekten çok önemli. Genel merkezimizce açıklanan takvime göre 22 Şubat 2020'de ilçe kongrelerimiz başlayacak ve 26 Temmuz'da süreç sona erecek. İl kongrelerimizin takvimi 8 Ağustos 29 Kasım 2020 olarak açıklandı. Bütün bunların sonunda da 7. Olağan Büyük Kongremizi gerçekleştirmiş olacağız” dedi. 

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: AK, Parti'de, delege, seçimleri, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.