Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 13:23 Bu haber 6156 kez okundu
 
BUÜ’lü akademisyenlere Türk Oftalmoloji Derneği’nden ödül
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Sertaç Argun Kıvanç ve Doç. Dr. Berna Akova, 53. Türk Oftalmoloji Derneği Ulusal Kongresi’nde hazırladıkları çalışma ile En İyi Araştırma alanında 2.lik ödülüne layık görüldü.
EĞİTİM Haberi
BUÜ’lü akademisyenlere Türk Oftalmoloji Derneği’nden ödül

Türk Oftalmoloji Derneği’nin 53. Ulusal Kongresi’nde, BUÜ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Sertaç Argun Kıvanç ve Doç. Dr. Berna Akova, Eskişehir Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Merih Kıvanç ile ortaklaşa hazırladıkları “Oküler Yüzey Patojenlerine Karşı Probiyotik  Laktik Asit Bakterilerinin Antimikrobiyal ve Antibiyofilm Aktivitesi” konulu çalışma ile En iyi Araştırma Alanında 2.lik elde etti.

Göz Hastalıkları alanında Türkiye genelinde tek dernek olma hüviyetini koruyan ve araştırma görevlisi ile uzman eğitimine önem veren Türk Oftalmoloji Derneği’nin Antalya’da gerçekleşen Ulusal Kongresi’nde BUÜ’den Doç. Dr. Berna Akova ve Doç. Dr. Sertaç Argun Kıvanç ile Eskişehir Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Merih Kıvanç’ın ortak çalışmaları “Oküler Yüzey Patojenlerine Karşı Probiyotik  Laktik Asit Bakterilerinin Antimikrobiyal ve Antibiyofilm Aktivitesi”, En iyi Araştırma 2.lik Ödülü’nü aldı.

Probiyotik laktik asit bakterilerin göz enfeksiyonlarında kullanımı için AR-GE niteliğindeki çalışmanın bulguları; probiyotiklerin ilerleyen dönemde göz hastalıklarında kullanımı açısından ümit vaat ediyor.   

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: BUÜ’lü, akademisyenlere, Türk, Oftalmoloji, Derneği’nden, ödül,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.