Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 11:52
 
BUÜ Tıp Fakültesi’nden bir ilk
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi, kuruluş tarihinden itibaren ilk kez bir Cerrahi Bilimler Kurultayı düzenledi.
EĞİTİM Haberi
BUÜ Tıp Fakültesi’nden bir ilk

BUÜ Tıp Fakültesi tarihinde ilk kez Cerrahi Bilimler Kurultayı düzenlendi. Eylül ayı sonunda Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Kaya ve Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gürkan Uncu öncülüğünde gerçekleştirilen "Sorunlar ve Çözüm Önerileri" başlıklı Cerrahi Bilimler Kurultayı'na BUÜ Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

   Tüm cerrahi bölümlerin öğretim üyeleri, öğretim görevlileri, araştırma görevlileri ve hemşirelerinin katılımıyla gerçekleşen kurultayda; eğitim, araştırma, sağlık hizmetleri ve araştırma görevlilerinin sorun ve beklentileri hakkında toplantılar yapıldı. Dekan Prof. Dr. Ekrem Kaya, yüksek oranda katılımın olduğu ve verimli sonuçlar alınan kurultayın diğer bilimlere de örnek olması gerektiğini söyledi. Dekan Kaya, kurultayda tartışılan konular hakkında bir rapor düzenlenerek tüm bölümlere tebliğ edileceğini aktardı.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: BUÜ, Tıp, Fakültesi’nden, bir, ilk,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.