Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 14:49
 
CHP’den Ziraat Odası’na ziyaret
CHP Karacabey İlçe Örgütü, önceki gün Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem'i ziyaret ederek 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı.
YAŞAM Haberi
CHP’den Ziraat Odası’na ziyaret

  Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, CHP Karacabey İlçe Örgütü'ne teşekkür etti.

   CHP Karacabey İlçe Başkanı Gönül Avil ise, "Genel Bakanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde meclisteki tüm milletvekillerine bir çağrıda bulundu. 
   Çağrısında “Çiftçimiz borç batağında. Çiftçilerimizin tüm borçlarını silelim. Çiftçilerimiz rahat nefes alsın.
   Yürürlükte olan yasaya göre Genel bütçeden her yıl yüzde1 oranında çiftçiye destek verilmesi gerekirken, bu oranda bir destek yıllarca gerçekleştirilmemiştir.” İfadelerinde bulundu.
   Köyler boşalıyor. Son yıllarda kayıtlı çiftçi sayısında dikkat çekici bir düşüş yaşanıyor. Bunun nedeni çiftçimiz kazanamıyor. Çiftçimiz, son yıllarda ne kadar çok yer ekerse, o kadar çok zarar eder hale geldi.
   Koronavirüs salgınından sonra yetkililerimiz üretimin arttırılması, ekilmedikçe arazinin bırakılmaması çağrısında bulunuyorlar.
   Tarım sektörünün ne kadar önem kazandığı görüldü. Bunun gereği yapılmalı. Gübre, ilaç, elektrik fiyatları uygun seviyeye çekilmeli, üreticilerimize çok daha ciddi destek verilmeli. Tarım sektörünün sorunları çözülmeli. Tarımda dışa bağımlılık asla yaşanmamalı. Tarım ürünlerinde dışalımı serbest bırakan devlet, dışsatımı da serbest bırakmalıdır.
   Çiftçilerimizden yana bir tarım politikası uygulanmalı ve üretim planlaması yapılmalıdır.
   Unutmayalım; çiftçilerimize verilecek destek, bu ülkenin insanına verilecek destektir.
   14 Mayıs Dünya çiftçiler Gününü kutlar, saygılar sunarım." şeklinde konuştu.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: CHP’den, Ziraat, Odası’na, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.