Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 12:54
 
CHP Gençlik’te bayrak değişimi
CHP Karacabey İlçe Gençlik Kolları'nın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Olağan Kongresi'nde tek aday Samet Renk, başkanlığa seçildi. CHP'nin yeni İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Renk, yönetim kurulu arkadaşlarıyla birlikte hizmet bayrağını daha ileriye taşıyabilmek için elinden gelen mücadeleyi göstereceğini söyledi.
SİYASET Haberi
CHP Gençlik’te bayrak değişimi

   Parti binasında yapılan kongreye; CHP İlçe Başkanı Gönül Avil'in yanı sıra, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Yılmaz, Yıldırım İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Kaya, Osmangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Anıl İlbay, ilçe yöneticileri, kadın kolları ve il ve ilçe gençlik kolları üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile start alan kongrede ilk olarak Divan Kurulu belirlendi. CHP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Utku'nun başkanlığında oluşturulan divanda; Oğuzhan Çavdarlı ve Oğuzhan Ünen de üye olarak yer aldı.

   Daha sonra geçmiş yönetimin faaliyet raporu ve mali gelir gider raporu okunarak üyeler tarafından oy birliğiyle kabul edildi.
   İlçe Başkanı Gönül Avil, gençlerin önemi ve güzel temennilerini ifade ettiği konuşmasında, “Gençlerimize çok güveniyoruz. Onların enerjisine çok ihtiyacımız var. Gençlerimiz ile birlikte Kadın Kollarımız, ilçe yönetimimiz yani tüm teşkilatımız birlik ve beraberlik içinde çalışarak, CHP'yi hem Karacabey'de hem de ülke genelinde iktidara taşıyacağız. Buna yürekten inanıyorum.” dedi.
   Yeni dönemde aday olmayarak görevi Samet Renk'e devreden CHP İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı İlke Acar ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “İkinci kez görevimi devrederken, bu bayrağı iki dönem boyunca daha ileriye taşıyabilmek adına elimden gelen mücadeleyi verdim. Yol arkadaşlarım ile bedenimizi taşın altına koyduk. Görevimi bu kez Samet kardeşime devrediyorum. Tek aday olarak seçilen uzun yıllardır yol arkadaşlığımı yapan Samet Renk kardeşimi ve yönetim kurulunu kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Bu Onurlu görevi layıkıyla yerine getireceklerine inancım tamdır.
   Her zaman, her anlamda yeni yönetimin yanında olacağımı bildirmekten mutluluk duyarım. Birlikteysek daha güzeliz, birlikteysek daha güçlüyüz.”
   Gerçekleşen seçimin ardından CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı olan Samet Renk, konuşmasına; “Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey Gençlik Kolları Başkanlığı adaylığım süresince destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi'nde hizmet etmek benim için her zaman büyük gurur kaynağı olmuştur.” diyerek başladı.
   Yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla birlikte bu hizmet bayrağını daha da ileriye taşıyabilmek için elinden gelen mücadeleyi vereceğini söyleyen Samet Renk, “İktidara yürürken, tüm ilçemiz gençliğini Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında beraber hizmet etmeye davet ediyorum. Önceki dönemlerde beraber görev aldığım ve unutulmaz emekleri olan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sayın İlke Acar ve yönetim kuruluna verdiği emeklerden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.
   Samet Renk başkanlığında yenilenen CHP İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Sevda Akıncı, Atakan Çetin, İlke Çolak, Kadir Dönmez, Onur Eren, Murat Hacer, Ceyhan Karakaş, Ergin Korku, Özge Yılmaz, Berk Orhan Yücel.
   İl Delegasyonu'nda ise; İlke Acar, Aykut Uğur Ata, Oğuzhan Çavdarlı, İlke Çolak, Aytaç Kaya, Samet Renk, Özge Yılmaz ve Berk Orhan Yücel yer aldı.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: CHP, Gençlik’te, bayrak, değişimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.