Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 12:33
 
Çocuk alerji ve astımı BUÜ’de konuşuldu
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ile Çocuk Alerji ve Astım Akademisi Derneği ortaklığında gerçekleştirilen ‘Genç Pediatrik Alerjistler İle Alerjide Yenilikler Sempozyum’ u tamamlandı.
YAŞAM Haberi
Çocuk alerji ve astımı BUÜ’de konuşuldu

BUÜ ev sahipliğinde düzenlenen 2. Uluslararası Katılımlı Genç Pediatrik Alerjistler ile Alerjiye Yenilikler Sempozyumu sona erdi. Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde 13-14 Eylül tarihleri arasında yapılan sempozyumda 92 konuşmacı ve oturum başkanı görev yaptı. Avrupa Alerji Akademisi’nden de 5 yabancı konuğun katıldığı etkinlikte çocuk alerjisi ve astımı konusunda yapılan son çalışmalar ve dünya genelinde yaşanan gelişmeler ele alındı.

Sempozyumun başkanlığını yürüten BUÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Çocuk Allerji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nihat Sapan yaptığı açılış konuşmasında önceki yıl Ege Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen sempozyumun devamı niteliğinde bir etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Kaliteli bir program düzenlemek için yola çıktıklarını vurgulayan Prof. Dr. Nihat Sapan, 92 bilim insanının sempozyumda yer aldığını, Avrupa Alerji Akademisi’nden 5 katılımcının bulunduğuna işaret etti.

Prof. Dr. Nihat Sapan ayrıca 2 gün sürecek olan Sempozyumda ; 13 panel, 1 konferans, 4 yuvarlak masa, 2 workshop, 1 poster oturumu ve 3 sözel bildiri oturumunun bulunduğunu kaydetti. Etkinlikte çocuk alerjinin hemen hemen her alanının ele alındığını söyleyen Nihat Sapan, emeği geçen ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çocuk, alerji, ve, astımı, BUÜ’de, konuşuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.