Haber Detayı
19 Haziran 2020 - Cuma 17:11 Bu haber 3773 kez okundu
 
Emin Dingin’den yıl sonu mesajı!
Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı sonu için mesaj yayınladı.
EĞİTİM Haberi
Emin Dingin’den yıl sonu mesajı!

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Dingin’in mesajı şöyle: “Değerli meslektaşlarım, kıymetli veliler ve geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler….

19 Haziran 2020 Cuma günü 2019-2020 Eğitim Öğretim yılını tamamlamış olacağız. Bu karne günümüz diğer karne günlerimizden farklı olarak, öğretmenlerimiz öğrencilerimizin gözüne bakarak karnelerini teslim edemeyecek. Bir taraftan bunun burukluğunu yaşarken diğer taraftan yeni tip koronavirüs salgınını sürecinde Bakanlığımızın da uygulamalarıyla çok başarılı bir uzaktan eğitim süreci geçirdik. Bu süreçte özveri gösteren tüm okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum.

Tüm çocuklarımızın okula gidip de karne alması için orada bulunmalarının doğru olmadığını biliyoruz. Bu sebeple Bakanlığımızın da talimatları doğrultusunda okul öncesi sınıflarımızdan lise seviyesine kadar tüm öğrencilerimiz karnelerine elektronik ortamda ulaşabilecektir.

Lise seviyesindeki öğrencilerimiz ise karnelerini ve mezun olacak durumda olan öğrencilerimiz de diplomalarını, okullarda yığılma ve yoğunluk oluşmadan, Okul Müdürlüklerimizce yapılacak planlama çerçevesinde belirli gün ve haftalara yayılacak şekilde randevulu olarak okullarından alabileceklerdir.

Ayrıca 20 Haziran 2020 Cumartesi Günü yapılacak olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav için tüm hazırlıklarımız ve önlemlerimiz yoğun bir şekilde alınmış olup, öğrencilerimiz için dezenfektan, maske ve hijyen anlamında tüm okullarımız sınava hazırdır. Öğrencilerimizin sınava gelirken Kimliklerini, 2 Kalem ve Silgilerini yanlarında getirmeleri yeterlidir. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Mutlu ve sağlıklı bir tatil dönemi diliyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Öte yandan, Karacabey’de yaklaşık 14 bin öğrenci ve bin öğretmen ile Bursa genelindeki 1.864 okulda, 577 bin 650 öğrenci ve 38 bin 600 öğretmenle 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının tamamlandığı bildirildi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Emin, Dingin’den, yıl, sonu, mesajı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.