Haber Detayı
21 Eylül 2020 - Pazartesi 13:42 Bu haber 955 kez okundu
 
Esgin'den kapya biber üreticisine Türk Şeker müjdesi
AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Bursa'da kilosu 50 kuruşa kadar düşen kapya biberde üreticinin yaşadığı fiyat sorununa Türk Şeker üzerinden çözüm getirdi. Esgin, "Türk Şeker, kapya biberi 80 kuruştan alacak. Kimse tedirgin olmasın. Çiftçimizin ve üreticimizin her zaman yanındayız" diye konuştu.
GÜNDEM Haberi
Esgin'den kapya biber üreticisine Türk Şeker müjdesi

   Bursa'da salçalık domates üreticisinin yaşadığı fiyat sorununa Türk Şeker üzerinden çözüm getiren AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, kapya biber üreticisinin sorununa da çare oldu. Karacabey ve Mustafakemalpaşa'da kilosu 50 kuruşa kadar düşen kapya biberde üreticinin lehine girişimlerde bulunan Esgin, Türk Şeker'in 80 kuruştan alım yapacağı müjdesini verdi. 
ÇİFTÇİMİZİN ÜRÜNÜNÜ TARLADA BIRAKMAYIZ 
   Türkiye'de üretilen kapya biberin yüzde 13.5'ini Bursa'nın karşıladığına dikkati çeken Esgin, şunları söyledi:
"Cumhurbaşkanınız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki Türkiye'nin geleceğinin tarım ve tarıma dayalı sanayide olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Bursa'mız da bu anlamda tarımın stratejik merkezi konumundadır. Daima tarımın ve üretici çiftçimizin haklarını koruma noktasında mücadele ve çözümler getiriyoruz. Salçalık domates üretimimizin yaşadığı fiyat sorununa Türk Şeker üzerinden çözüm getirdiğimiz gibi kapya biber üreticimizin yaşadığı haksız fiyat sorununun da yakın takipçisiyiz. Kimse tedirgin olmasın. Hiçbir çiftçimizin tarla ve seradaki ürünlerini ellerinde bırakmayız. 
TÜRK ŞEKER KAPYA BİBERİ 80 KURUŞTAN ALACAK
   Türkiye'de üretilen 1 milyon 234 bin 432 ton kapya biberin yüzde 13.5'ini Karacabey, Mustafakemalpaşa ve Yenişehirli çiftçimiz üretiyor. Bölgemizde üretilen kapya biberdeki fiyat düşüklüğünü yakın takip ediyoruz. Serbest piyasa demek, üreticinin zararını sonuç verecek refleks ve organizasyonlara girmek değildir. Buna izin vermedik, vermeyeceğiz.
   Domatesten sonra kapya biber olarak adlandırılan salçalık biber üretiminde de Bursa bölgesi önemli bir merkez. Son birkaç gündür kapya biberde de üreticimizin zararına yol açan fiyat düşüklüğünü regüle edecek çalışmaların içindeyiz. 50-55 kuruşa düşen kapya biberi Türk Şeker üzerinden 80 kuruştan almaya başlıyoruz. Alımlar bölgemizde gerçekleşecek. Hayırlı olsun."
Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Esgin'den, kapya, biber, üreticisine, Türk, Şeker, müjdesi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.