Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 09:42 Bu haber 4672 kez okundu
 
İşcan’dan pancar üreticilerine müjde!
Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, Türk Şeker Genel Müdürlüğü’nün kararı ile pancar bedeli ödemelerinde şeker oranının yüzde 12 alt taban olarak belirlendiğini ve bunun altında oluşacak polar oranlarının da yüzde 12 kabul edileceğini müjdeledi. İşcan, taahhütlerin devam etmekte olduğunu ve pancar üreticilerin bir an evvel Bölge Şefliği’ne başvurmaları gerektiğini duyurdu.
GÜNDEM Haberi
İşcan’dan pancar üreticilerine müjde!

   Şeker Pancarı üreticisi için önemli ve sevindirici gelişmeleri paylaşan İşcan, “Şeker pancarı üretimi Karacabey tarımı açısından son derece önemli bir yere sahiptir. Bölgenin denge unsuru olan şeker pancarındaki polar sorunumuzu da gayretli çalışmalarımız sonucu çözüme kavuşturmuş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Türk Şeker Genel Müdürlüğü’nün kararı ile pancar bedeli ödemelerinde şeker oranı yüzde 12 alt taban olarak belirlendi ve bunun altında oluşacak polar oranları da yüzde 12 kabul edilecektir. Tarım sektörü içinde önemli bir gelişme hayata geçmiş oldu. Bu güzel haberle birlikte artık üreticimiz mağdur olmayacak, daha fazla ekim yapacak ve bölgemizde şeker pancarı yeniden canlanacaktır. Taahhüt vermek isteyen çiftçilerimiz Bölge Şefliği’ne başvurabilirler.

   Ayrıca bu konuda emeği geçen AK Parti Bursa İl Başkanımız Sn. Ayhan Salman’a, Bursa Milletvekillerimiz Sn. Hakan Çavuşoğlu’na, Sn. Mustafa Esgin’e, Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Sn. Mücahit Alkan’a, Belediye Başkanımız Sn. Ali Özkan’a, Ziraat Odası Başkanımız Sn. Erhan Erdem’e, Balıkesir Bursa Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Sn. Hasan Karahasanoğlu ile katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: İşcan’dan, pancar, üreticilerine, müjde!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.