Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 22:16
 
İYİ Gençlik’ten 19 Mayıs mesajı
İYİ Parti Karacabey İlçe Gençlik Kolları Başkanı Caner Karamer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Karamer, “Kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olan, bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un 101. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz.” dedi.
GÜNDEM Haberi
İYİ Gençlik’ten 19 Mayıs mesajı

   Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, sahip olduğu bağımsızlık inancı ve Türk milletinden aldığı destekle, Samsun’dan başlattığı kurtuluş mücadelesinde 19 Mayıs 1919 tarihinin, kazanılan zaferlere doğru atılan önemli bir adım olduğunu belirten Caner Karamer, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlere emanet ettiğini söyledi.

   Karamer, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, tarih sahnesinde hiçbir devlete nasip olamayan bir kahramanlık mücadelesiyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni gençlere emanet ederek, yarının güvencesi olan gençlere verdiği önemi bütün dünyaya gösterdi. Geçmişine, kültürüne ve değerlerine sahip çıkarak geleceğe yön verecek, düşünen ve sorgulayan bir gençlik olarak, Ulu Önder Büyük Ata’mızın izinden yürüyeceğiz… Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener de gençlerin önünü Ulu Önderimiz gibi açıyor. Buradan kendilerine de İYİ Gençlik olarak teşekkür ediyoruz.

   Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Yasin KESKİN
Etiketler: İYİ, Gençlik’ten, 19, Mayıs, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.