Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 15:46
 
İYİ Parti’den Polis Haftası mesajı
İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı, Türk Polis Teşkilatı’nın 175. Kuruluş yıldönümü kapsamında kutlanılan Polis Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Karabatı, gecesini gündüzüne katarak halkın güvenliğini sağlayan emniyet mensuplarına minnettar olduklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
İYİ Parti’den Polis Haftası mesajı

   İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Karabatı, şunları kaydetti: “İnsanlar, topluluklar meydana getirip bir arada yaşamaya başladıkları tarihten itibaren, toplumun ve fertlerin can ve mallarının korunması ihtiyacını duymuşlar, bu tarihten itibaren güvenlik ihtiyaçlarının karşılanmasına önem vermişlerdir. Şehir devletlerinin kurulması ile birlikte toplumun güvenliğini sağlayacak güvenlik örgütleri oluşturulmuştur.

   Yeniçeri Ocağı’nın kaldırılmasının ardından 10 Nisan 1845’te İstanbul’da “Polis” adıyla bir teşkilat kurulmuş ve bu teşkilatın görevleri “Polis Nizamnamesi” ile belirtilerek yabancı elçiliklere duyurulmuştur. Cumhuriyetin kurulmasından sonra ülke genelinde güvenlik ve huzurun sağlanması, halkın canının ve malının korunması görevleri verilen İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak şehirlerin güvenliği Polis Teşkilatı tarafından sağlanmaya başlanmıştır.
   Polis; bugün, Atatürk ilkeleri ışığında, özgürlükçü, demokratik düzen içinde millet olarak varlığımızın sürdürülmesi, yasa egemenliğinin ve halkın güvenliğinin sağlanması, sürdürülmesi, halkımızın canının ve malının korunması, suç işlemeye yönelik davranışların önlenmesi, suçluların yakalanarak adalete teslimi ve ilgili yasa ve yönetmeliklerin kendisine verdiği diğer görevleri büyük bir gayretle yerine getirmektedir.
   Bizde İYİ Parti Karacabey Teşkilatı olarak, tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftası’nı kutlar, ayrıca tüm şehitlerimize de Allahtan rahmet dileriz.”

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: İYİ, Parti’den, Polis, Haftası, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.