Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 11:43 Bu haber 3371 kez okundu
 
Karacabey Belediyesi Anaokulu’nda bir ilk
Karacabey’in Esentepe Mahallesi’nde yeni açılmış olan Karacabey Belediyesi Anaokulu Müdürü Şenay Şanlı okulda Montessori Eğitim Felsefesini uygulayacaklarını bildirdi.
GÜNDEM Haberi
Karacabey Belediyesi Anaokulu’nda bir ilk

   Konuya ilişkin açıklama yapan Okul Müdürü Şenay Şanlı, "Okulumuzda öğrenci kayıtlarımız devam etmekte olup Montessori Eğitim Felsefesini ilçemizde ilk uygulayacak olan okul olmamızdan dolayı heyecanlı ve mutluyuz. Bu felsefe Maria Montessori tarafından 1907 yılında çocukları gözlemleri sonucunda kendi eğitim felsefesini kurup geliştirmesiyle ortaya çıkmıştır. Bu metod çocukların nasıl öğrendiklerini gözlemleyip, onlara yönelik materyaller üreterek iç motivasyonu geliştiren bir eğitim metodudur. Bu konuda önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmalar da ayrıca kamuoyu ile paylaşılacaktır." dedi.

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin "İlçemizde ilk olarak Karacabey Belediyesi Anaokulunda uygulanacak olan Montessori Eğitim Felsefesine göre eğitim yapılacağından, Montessori Eğitim Felsefesinin ne olduğunda dair velilerimiz bilgi almak amacıyla yoğun olarak Müdürülüğümüze müracaat etmekte ve kayıtlarda yoğun ilgi yaşanmaktadır. 
   Karacabey Belediyesi Anaokulu binasının Müdürlüğümüze kazandırılmasında emeği geçen başta Karacabey Belediye Başkanı Sn. Ali Özkan'a ve okulun açılışı için yoğun çaba gösteren Karacabey Belediyesi Anaokulu Kurucu Müdürü Şenay Şanlı'ya teşekkür ederim." dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karacabey, Belediyesi, Anaokulu’nda, bir, ilk,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.