Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 13:03 Bu haber 1329 kez okundu
 
Karacabey’de 15 Temmuz şehitleri anıldı
Karacabey’de, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, gün boyunca pek çok anlamlı organizasyona imza atıldı.
GÜNDEM Haberi
Karacabey’de 15 Temmuz şehitleri anıldı

Karacabey, 15 Temmuz kahramanlarını unutmadı…

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, ilçede gün boyunca pek çok anlamlı organizasyona imza atıldı.

Yoğun program

   Programlar kapsamında ilk olarak, ilçe merkezinde bulunan şehit kabirleri ve şehitlik anıtı, şehit aileleri ve gazilerle birlikte ziyaret edilirken, Atatürk Kültür Parkı’nda gerçekleşen etkinliklerde 15 Temmuz anı defteri imzalandı.

   Daha sonra; Karacabey Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen "15 Temmuz Şehitleri" konulu fotoğraf sergisi açılırken, akşam da Kuran-ı Kerim Tilaveti yapılıp dualar okundu ve sabah ezanına kadar nöbet tutuldu.

   Ayrıca Belediye Başkanı Ali Özkan, program kapsamında şehit Mürsel İlhan’ın annesi Havva İlhan’ı, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ve MHP İlçe Başkanı Hilmi Kaya ile birlikte ziyaret etti.

Tarihin en önemli kilometre taşlarından biri

   Bursa mehter takımı konserinin de gerçekleştirildiği Atatürk Kültür Parkı’ndaki organizasyonda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Özkan, “Öncelikle, şanlı Türk tarihi boyunca şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla anıyor; gazilerimize de acil şifalar diliyorum. 15 Temmuz'da Türkiye'ye işgal girişimi gerçekleştiren hainler, o tarihe kadar aramızda gizleniyordu. Her biri şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerinin arasında; ruhlarını, iradelerini emperyalistlere satmış, Türk milletini tarih sahnesinden silmek isteyen figüranlardan ibaretmiş, bizim kuyumuzu kazıyorlarmış. Ancak tüm Türkiye'de milletimiz adeta tek vücut olup meydanları bu hainlere bırakmayarak, dünya çapında halk hareketinin öncüsü oldu, mazlum devletlere ışık tuttu. Karacabeyli hemşerilerim de bu girişime büyük tepki koyup, ilk anlardan itibaren sokaklara çıkmıştı. 15 Temmuz, Türk milleti için tarihin en önemli kilometre taşlarından biri oldu. O zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti Devleti, güçlü ve büyük Türkiye yürüyüşünü emin ve kararlı adımlarla devam ettirmektedir” ifadelerine yer verdi.

   Öte yandan Karacabey’deki programlara; Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Günay, Emniyet Müdürü Sakıp Yalta,  İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Uyanık, Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, İlçe Müftüsü Naci Yalçınkaya,  AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, STK temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey’de, 15, Temmuz, şehitleri, anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.