Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 22:42 Bu haber 4338 kez okundu
 
Karacabey’de bu cadde ve sokaklarda maskesiz gezmek yasak!
Virüsün yayılmasının engellenmesi açısından vatandaşın yoğun olarak kullandığı, cadde ve sokaklarda maske takılması zorunluluğu getirildi.
GÜNDEM Haberi
Karacabey’de bu cadde ve sokaklarda maskesiz gezmek yasak!

   Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Covid-19 adı verilen Coranavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, İçişleri Bakanlığının uygulamaya konulmasını emrettiği talimatlar ve virüsün kuluçka devresinde de bulaşma ve yüksek yayılma hızına sahip olması özelliklerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda Karacabey’de  uygulanmak üzere bazı kararlar alındı.

   Bursa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla vatandaşların yoğun olarak kullandığı Bursa Caddesi, Bandırma Caddesi, Heykel Caddesi, Sevgi Yolu Caddesi, Ortaokul Caddesi, Panayır Caddesi ve Dr. Rüştü Özüt Caddesi’nde maske takma zorunluluğu getirildi.

   Yukarıda alınan kararın Kolluk kuvveti marifeti ile denetlenerek yazılı kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacaktır.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Yasin KESKİN
Etiketler: Karacabey’de, bu, cadde, ve, sokaklarda, maskesiz, gezmek, yasak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.