Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 09:26 Bu haber 5429 kez okundu
 
Karacabey'de ilkyardım eğitimi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Karacabey Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurullarının birlikte düzenlediği ilkyardım eğitimi programı gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
Karacabey'de ilkyardım eğitimi

   Etkinliğe Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Karacabey Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Oray Üsküdar, Karacabey Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kuzu, Karacabey Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, Karacabey TSO Üyeleri ile vatandaşlar katılım sağladılar.

   Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ilkyardım eğitimi programında katılımcılara Türk Kızılayı Bursa Şubesi yetkilileri tarafından ilkyardım temel uygulamaları, hasta ve yaralının değerlendirilmesi, olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği(solunum ve kalp durması), solunum yolu tıkanıklıklarında ilkyardım, ısı dengesi bozuklukları – yanıklar, donmalar ve sıcak çarpmasında ilkyardım, bilinç bozukluklarında ilkyardım, göze – kulağa – burna yabancı cisim kaçmasında ilkyardım, zehirlenmelerde ilkyardım, kırık – çıkık ve burkulmalarda ilkyardım, yaralanmalarda ilkyardım, kanamalarda ilkyardım, hayvan ısırıkları ve böcek sokmalarında ilkyardım, hasta – yaralı taşıma teknikleri ve diğer acil durumlarda ilkyardım konularında bilgilendirmelerde bulunuldu.

   Katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile son bulan etkinlik, izleyicilerden tam not alırken; Gerçek hayatta her an karşılaşabileceğimiz konularda bu tarz eğitim faaliyetlerinin devam etmesi konusunda temenniler alındı. Karacabey Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Oray Üsküdar ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kuzu, eğitim sonunda yaptıkları değerlendirmede eğitim ve seminer faaliyetlerinin devam edeceği bilgisini verdiler.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey'de, ilkyardım, eğitimi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.