Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 09:41 Bu haber 16830 kez okundu
 
Karacabey'de kodlama eğitimleri tamamlandı
Karacabey’de düzenlenen Temel Kodlama ve Teknoloji Kullanım Kursu ile Oyun Temelli Blok Kodlama Kursları tamamlandı.
EĞİTİM Haberi
Karacabey'de kodlama eğitimleri tamamlandı

   Fatih Projesi Eğitmeni Dilek Can tarafından Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi'nde 17-21 Şubat 2020 tarihleri arasında Temel Kodlama ve Teknoloji Kullanım Kursu ve 2-6 Mart 2020 tarihleri arasında da Oyun Temelli Blok Kodlama Kursu verildi. 

   Temel Kodlama Kursuna katılan öğretmenlerimiz kodlamanın önemini, kodlamanın temeli olan algoritma yapısını, döngü ve değişken kavramlarını öğrenip tospaa,code.org, runmarco ve toxicode gibi web siteleri sayesinde bu kavramlarını pratik etme imkanı buldular. Quiver içerikleri ile de 2 boyutlu resimleri 3 boyutlu modellere dönüştürdüler. Scrath JR programı ile de kendi algoritmalarını oluşturdular.
   Oyun Temelli Blok Kodlama Kursuna katılan öğretmenlerimiz ise Scratch Programını, hareket, görünüm, kontrol, algılama, operatörler, değişkenler bloklarını kullanmayı, oyunlarına ses dosyası eklemeyi, istedikleri görseli eklemeyi, olaylar bloğu içindeki tetikleyicileri kullanmayı öğrendiler. Scratch programı sayesinde kendi oyunlarını hazırlamayı öğrendiler. Microsoft'un Kodu Game Lab programı sayesinde 3B boyutlu ortamda, 3B karakterler kullanılarak oyun tasarlamayı, kendi oyun dünyalarını yaratmayı ve oyunlarına 3B karakterler eklemeyi ve bu karakterleri programlamayı öğrendiler.


   İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin "Çağımızın gerekleri, ülkemizin tam bağımsız ve teknoloji üretiminde de lider ülke olabilmesi için bilgisayar okur yazarlığının yanında analitik düşünmeyi arttıran algoritma ve kodlama eğitimini çok önemsiyoruz. Bu sebeple ilçemiz genelinde Kara<>KOD (Karacabey Kodluyor) etkinlikleri artarak devam edecektir. Başta kurs eğitmenimiz olmak üzere kodlama kurslarına katılan tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Aldıkları bu eğitimlerle öğrencilerimize bu alanda ufuk açacaklarına inanıyorum" dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey'de, kodlama, eğitimleri, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.