Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 13:25 Bu haber 22859 kez okundu
 
Karacabey’de kurban fiyatları açıklandı
Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Karacabey Keçi ve Koyun Yetiştiricileri Birliği yönetimleri müşterek yaptıkları toplantıda sonrası 2020 yılı kurbanlık küçük ve büyükbaş fiyatlarını tespit etti.
GÜNDEM Haberi
Karacabey’de kurban fiyatları açıklandı

Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Karacabey Keçi ve Koyun Yetiştiricileri Birliği yönetimleri müşterek yaptıkları toplantıda sonrası 2020 yılı kurbanlık küçük ve büyükbaş fiyatlarını tespit etti. Birlik Başkanları Nuri Karaca ve Birol Demir’in yaptığı açıklamaya göre; Küçükbaş Kurbanlık fiyatı canlı baskül 30 – 32 TL/Kg, Büyükbaş Kurbanlı fiyatı ise Karkas (Kesim ve Parçalama Dahil) 50 – 55 TL/Kg olarak belirlendi.

   Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca, fahiş olarak artan girdi fiyatlarına rağmen, fiyatların vatandaşın alabileceği makul seviyede belirlediklerini söyledi. Karaca, “Yeterli miktarda yerli hayvan mevcuttur. Buna rağmen vatandaşların bir kaosa meydan vermemek için alımlarını son günlere bırakmamalarını tavsiye ediyoruz.

   Koronavirüs tehlikesine karşı hijyen uyarısında bulunan Karaca, “Bu yıl maalesef ülkemiz Kurban Bayramı’na Covid-19 tehdidi altında girmektedir. Bu bakımdan kurban kesecek vatandaşlarımız bilhassa hijyene çok dikkat etmelidirler. Kaş yaparken göz çıkarmayalım; sevap kazanırken günaha girmeyelim. Vatandaşlarımızın kazasız, belasız, sağlıklı bir Kurban Bayramı geçirmesini temenni ediyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey’de, kurban, fiyatları, açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.