Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 11:57
 
Karacabey’e bin adet fidan dikildi
Karacabey'in Bakırköy Mahallesi'ne on dönümlük alanda ağaçlandırma töreni düzenlendi. 1000 adet fidan toprakla buluştu.
GÜNDEM Haberi
Karacabey’e bin adet fidan dikildi

Etkinliğe katılan Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Uyanık, Karacabey Belediye Başkan Vekili Hatice Kılıç, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

   Protokol üyeleri ve öğrencilerin katılımı ile yapılan fidan dikiminde, Karaağaç, Lükstrüm, Akçaağaç, Süs Eriği, Süs Elması, Çınar, At Kestanesi ve Akasya'dan oluşan 1000 fidan toprakla buluştu.
   Törende konuşan Bakırköy Mahalle Muhtarı Kazım Önen, “Burası bizim eski mesire alanımızdı. Gördüğünüz gibi burada bulunan ağaçlarımızın hepsi kurudu. Realty World Elfi Gayrimenkul sponsorluğunda Yeşil Hedef Doğa Gönüllüleri katkılarıyla bugün burayı tekrardan ağaç dikerek ağaçlandırıyoruz. Kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.


   Karacabey Bakırköy Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Şaban Önen,” Bugün burada bir sosyal sorumluluğumuzu daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gelecek kuşaklara yeşil bir miras bırakmak arzusu ile çıktığımız bu yolda, bize her zaman destek veren Yeşil Hedef Doğa Gönüllüleri'ne ve bugün burada doğaya olan borcumuzu ödememize vesile olan sponsorumuz Realty World Elfi Gayrimenkul'un sahibi Özkan Aydemir'e ve çalışanlarına teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
   Yeşil Hedef Doğa Gönüllüleri sorumlusu Tülay Gölcü Kartalkaya ise, “Etkinliği gerçekleşmesine olanak sağlayan Realty World Elfi Gayrimenkul'un Kurucusu Özkan Aydemir'e, çevremiz için göstermiş olduğu duyarlılık için teşekkür ediyorum. Realty World Elfi Gayrimenkul'un adına yapmış olduğumuz bu proje için titizlikle çalıştık. Toplamda on dönümlük alan üzerinde yapılacak olan çalışmada, insanların ağaçların altında dinlenip piknik yapabileceği, aynı zamanda çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapacak bir mesire alanı oluşturma çalışması yapıldı. Çalışma kapsamında bölgede kuruyan ağaçlar söküp, yapılan çalışmaya uygun bir şekle getirilmiştir. Bunun yanı sıra köy girişi ve yol boyu sağlı sollu dört dönümlük bir alanda küçük bir dinlenme alanı olacak şekilde ağaçlandırma çalışması yapılacak. Ayrıca çalışama kapsamında top sahası ve şehitlik alanı da ağaçlandırılacak. Tercih edilen fidanlar bin adet olup, bölgeye uygun olarak seçilmiştir. Ekim ayı sonuna kadar fidanların dikimi bitecektir. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


   Realty World Elfi Gayrimenkul'un Sahibi Özkan Aydemir ise bu projeye destek vermekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Aydemir, “ Her sene altı tane ağaç bizden dolayı kesiliyor. Bizim her sene doğaya karşı altı tane ağaç borcumuz olduğu söylenmişti. Biz de ekibim adına böyle bir etkinlikte olmamız gerektiğini geçmişten beri biliyorduk. Bugün de bunun coşkusunu yaşıyoruz. Sosyal sorumluluk projesi adına bundan sonraki hedefimiz on bin ağaç. Bursa'nın firmasıyız ve Bursa'da kazanıyoruz. Bursa'ya karşı, geleceğimize karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek için buradayız. Bundan on sene sonra buranın çok güzel olacağını düşünüyorum” dedi.
   Konuşmaların ardından projeye destek olanlara  protokol üyeleri tarafından birer plaket takdim edildi. 
   Plaket takdiminden sonra protokol üyeleri öğrencilerle birlikte ağaç diktiler.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey’e, bin, adet, fidan, dikildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.