Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 12:09 Bu haber 3848 kez okundu
 
Karacabey Haber'e '10 Ocak' ziyareti
10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemize bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi. Ziyarette; basın emekçilerinin 'Çalışan Gazeteciler Günü' kutlandı.
GÜNDEM Haberi
Karacabey Haber'e '10 Ocak' ziyareti

   Gazetemizi ziyaret eden AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Karan Özenli ile yönetimi, çalışan gazetecilerin rahat çalışma koşullarına sahip, emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmalarının en büyük dilekleri olduğunu belirtti. 

'Basın özgürlüğü hukukun güvencesi altında'
   Türkiye'de basın özgürlüğünün hukukun güvencesi altında, en yeni iletişim teknolojileri, sosyal medya ve internet gazeteciliği ile dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle eş değer seviyelere yükseldiğine işaret eden İşcan, medya mensuplarının '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak başarılar diledi.
"Gazeteciler toplumun güçlü sesidir"
   CHP Karacabey İlçe Başkanı Gönül Avil ve yönetimi,  "Gazetecilik hem yazılı hem görsel hem de sosyal medyada, kamuoyuna haber servis ederken, doğru haber verme konusunda dikkatli, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gösteren konumunu unutmadan yayın yapan bir faaliyet alanıdır. Bu görevi ifa eden basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyoruz." dediler.


“Gazeteciler milletin vicdanının sesidir"
   İHH Karacabey Temsilcisi Hüseyin Kahraman ve yönetimi; "Kamu adına kutsal bir görev ifa eden tüm gazetecilerin gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."dedi.
   Kahraman;  "Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle, İlçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasını gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutluyorum.” dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey, Haber'e, '10, Ocak', ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.