Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 11:27 Bu haber 2126 kez okundu
 
Karacabey'in 'Spor Adası' gün sayıyor
Karacabey’de ‘Spor Adası’ olarak anılan ve içerisinde ilçe stadı, spor salonu ile birlikte 7 spor sahasının yer alacağı yerleşkedeki çalışmalarda sona gelindi. Son olarak Atatürk Spor Salonu yıllar sonra yeniden boyandı. Binanın boyasında, Karacabey Belediyespor’un renkleri olan mavi-siyah renkler tercih edildi.
SPOR Haberi
Karacabey'in 'Spor Adası' gün sayıyor

Karacabey’de ‘Spor Adası’ olarak anılan ve içerisinde ilçe stadı, spor salonu ile birlikte 7 spor sahasının yer alacağı yerleşkedeki çalışmalarda sona gelindi. Son olarak Atatürk Spor Salonu yıllar sonra yeniden boyandı. Binanın boyasında, Karacabey Belediyespor’un renkleri olan mavi-siyah renkler tercih edildi. Yakında faaliyete geçecek kafeteryada da özellikler aileler için spor yapan çocuklarını bekleyip hoşça vakit geçirebilecekleri bir alan oluşturulmuş olacak.

Önemli değişim

   Belediye Başkanı Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “35 yıl önce yapılan ilçe stadımızda, Büyükşehir Belediyemizin de desteğiyle gerekli bakımları yapmış ve bu sayede stadımızı daha etkin kullanmaya başlamıştık. Ama stat çevresinde atıl durumda olan alanlar vardı. Ve buranın, vatandaşlarımızın sosyal yaşamlarına olumsuz etkileri olabiliyordu. İşte bu alanlarda, her yaşın spor yapabileceği bir şekilde ve Spor Adası konseptine uygun olarak düzenlemeler gerçekleştirdik. Bölgeyi yürüyüş yolları, koşu yolları ve sosyal alanlarla donattık. Aynı zamanda, Atatürk Kültür Parkı'na komşu oluşu ile Spor Adası'na yürüyüş ve koşu parkurlarını da entegre ettik. Karayolları ile yaptığımız iş birliği kapsamında, burayı alt geçit ile bağlayarak iki parkı bütün haline getirdik” dedi.

Aileler de düşünüldü

   Başkan Özkan, çalışmalar tamamlandığında Spor Adası içerisinde bir kafeteryanın da faaliyete geçeceğini belirterek, “Spor müsabakaları haricinde, antrenman sahalarında aileler çocuklarını dışarıda bekliyorlardı. Özellikle onların kullanabileceği bir kafeterya ile oluşturacağımız sosyal alanda, çocukları spor yaparken aileler de daha ferah bir ortamda çocuklarını bekleyebilecek” dedi.

10 farklı branş

   Öte yandan, Karacabey'de bulunan Spor Adası 40 dönümlük bir arazi üzerinde yer alıyor. İçerisinde M. Fehmi Gerçeker İlçe Stadyumunun yanı sıra Atatürk Spor Salonu, sentetik çim futbol sahası, dış çim antrenman sahası, tenis kortu ve açık basketbol sahası ile koşu ve yürüyüş parkurları yer alıyor.

   Spor Adası içerisindeki tesisler futbol, atletizm, basketbol, voleybol, hentbol, güreş, karate, okçuluk, wushu, kort tenisi gibi 10 farklı branşta aynı anda 417 sporcuya hizmet verebilirken, 4 bin kişilik seyirci kapasitesiyle de göz dolduruyor.

 

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey'in, 'Spor, Adası', gün, sayıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.