Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 13:38 Bu haber 395 kez okundu
 
Karacabey TSO'da TSE 2. Gözetim Tetkiki
Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın hizmet kalitesini arttırarak sürekliliğini sağlamak üzere uyguladığı TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sisteminin 2. Gözetim Tetkiki oda hizmet binasında gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
Karacabey TSO'da TSE 2. Gözetim Tetkiki

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Meclis Başkanı Hüseyin Fikri Sezer ile Genel Sekreter Vekili Özcan Kozluca, Ticaret Sicil Müdürü Burak Baydemir, Oda Sicil Memuru Semih Cömert, Ticaret Sicil Memuru Mehmet Karamanlar ve TSE Bursa Bölge Müdürlüğü Baş Tetkik Görevlisi Aydal Kaçmaz’ ın katıldığı açılış toplantısı ile başlayan tetkik programı, hizmet birimlerinde gün boyu süren incelemeler sonunda tamamlandı.

   Genel Sekreterlik, Ticaret Sicil Müdürlüğü, Oda Sicil ve Kalite Birimlerinde, dokümanların ve kayıtların örnekleme metoduyla incelenmesi, ilgili alanlardaki çalışmaların ve şartların gözlemlenmesi suretiyle gerçekleşen tetkikler kapsamında; Odada yürütülen faaliyetlerin TS EN ISO 9001:2015 standartlarına, dokümantasyon ve uygulama açısından uygunluğu denetlendi.

   Kapanış toplantısında söz alan TSE Baş Tetkik Görevlisi Aydal Kaçmaz; “Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın 15 yıldır sahip olduğu TSE Kalite Yönetim Sistemi Belgesi kapsamında TS EN ISO Kalite Yönetim Sistemi Standartları dâhilinde yürütmekte olduğu faaliyetler ile süreç iyileştirme ve geliştirme yönündeki başarılı çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini görmekten Türk Standartları Enstitüsü olarak memnuniyet duyuyoruz. Bu başarılı çalışmalardan dolayı Karacabey TSO Yönetimini ve personelini tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2005 yılından bu yana sahibi olduğu TSE Kalite Belgesinin 9001:2015 versiyonu kapsamında 2018 yılında yapılan “Belge Yenileme Tetkiki” ile 3 yıllık kullanım hakkı yenilenen Kalite Yönetim Sistemi Belgesinin geçerliliğinin devamına karar verildi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Karacabey, TSO'da, TSE, 2., Gözetim, Tetkiki,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.