Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 16:03 Bu haber 518 kez okundu
 
Kaymakam Kurtbeyoğlu’nun KTSO Mesleki Eğitim Merkezi ziyareti
Karacabey İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, yapımı tamamlanan ve yeni eğitim öğretim yılında hizmete açılacak olan Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek, Mesleki Eğitim Merkezi hakkında Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü’den bilgi aldı.
YAŞAM Haberi
Kaymakam Kurtbeyoğlu’nun KTSO Mesleki Eğitim Merkezi ziyareti

    Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü ziyarette “Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası olarak yapımını üstlendiğimiz projeye, başta Karacabey Kaymakamlığımız, Karacabey Belediyemiz ve Bursa Vergi Daire Başkanlığı olmak üzere hayırsever üyelerimiz, projede yer alan mimarlar, mühendisler, taşeronlar ve inşaat ustalarımız katkı sundular. Mimarlar ve mühendislerimiz bila bedel iş yaptılar. Tüccarımız ve esnafımız bu hayırlı işe maliyetine yakın fiyatlarla malzeme ve hizmet tedarikinde bulundular. KDV İstisnası ile birlikte yapı müteahhidi olmadan, yapım maliyetinin yarısına proje tamamlanmış oldu. Kurumlarımıza ve hayırsever üyelerimize, inşaat sürecinde emeği geçen, katkı sunan tüm paydaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

   Açıklamasının devamında Naci Güncü; “Karacabey TSO Mesleki Eğitim Merkezi, üyelerimize, esnafımıza, fabrikalarımıza olduğu kadar gençliğimiz nezdinde ailelerimize de katkı sunacak. Eğitimler, toplantılar, seminerler, Mesleki Yeterlilik belgesi sınavları, çıraklık ve ustalık sınav ve eğitimleri, modern imkânlarla donatılmış konferans salonu ve atölyelerde yapılacak. Eğitim camiamız ile üyelerimizin ve esnaflarımızın aynı paydaşta buluştuğu ve etkileşim içerisinde olacağı bu ortamda katma değeri yüksek üretime katkı sağlanacak, nitelikli işgücü ile ilçe ekonomimize katkı sunulacağını” belirtti.

   Başkan Güncü ayrıca Mesleki Eğitim Merkezinde yer alan Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası irtibat ofisinde KOSGEB Temsilciliği ve İŞKUR Temsilciliği faaliyetlerinin de yürütüleceğini belirterek, Eğitim-Sanayi işbirliğinin yüksek seviyede olacağını sözlerine ekledi.

   Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Karacabey Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı İlhami Kösem ve Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Kırbaş’ın da katılım sağladığı ziyarette Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu; “Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’nin çağın gereklerine uygun, modern bir eğitim binası olduğunu belirterek yapımında emeği geçen tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ederek Mesleki Eğitim Merkezinin ilçe eğitimi ve ekonomisine hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Kaymakam, Kurtbeyoğlu’nun, KTSO, Mesleki, Eğitim, Merkezi, ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.