Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 09:00 Bu haber 2037 kez okundu
 
Kızılay İlk Yardımın önemine Dikkat Çekti
Türk Kızılay Bursa Şubesi, Dünya İlk Yardım Gününde ilk yardımın önemini ve ilk yardım tekniklerini anlattı.
SAĞLIK Haberi
Kızılay İlk Yardımın önemine Dikkat Çekti

Türk Kızılay Bursa Şubesi, Dünya İlk Yardım Günü nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda dağıttığı kitapçıklar ve uygulamalı eğitimlerle vatandaşlara ilk yardımın önemini anlattı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği eğitimlerle gün boyunca acil durumlarda  hayat kurtaran ilk yardım bilgisinin önemine vurgu yapıldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, ilk yardım tekniklerinin doğru uygulanması halinde acil durumlarda ilk müdahalelerle hayat kurtarma oranının yüzde 90 seviyelerine kadar çıktığını vurguladı.

Türk Kızılay Bursa Şubesi olarak ilk yardım eğitimlerinin yaygınlaştırılması ve toplumdaki bilinç ve bilginin istenilen düzeyde arttırılması adına Türkiye’ye örnek çalışmalara imza attıklarını belirtti. Sağlıklı bireylerden oluşan bilinçli toplumlar meydana getirebilmek için ilk yardım bilinci oluşturulması ve eğitimlerinin önemine dikkat çeken Başkan Gürkan, “İlk yardım eğitimleri alarak, sevdiklerimizin ve insan yaşamının koruyucusu olabiliriz. Bu hayati bilgiyi edinerek, acil durumlarda ilk müdahaleleri yapabilmek hayatlar kurtarabilir. Bu anlamda değerli Bursalıları ilk yardım eğitimi almaya davet ediyor ve Dünya İlk Yardım Günümüzün bir farkındalık oluşturmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Kızılay, İlk, Yardımın, önemine, Dikkat, Çekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.