Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 11:17
 
Kömür sobası patladı!
Alevleri diğer odalara sıçramadan söndüren itfaiye ekipleri olası bir faciayı önledi.
ASAYİŞ Haberi
Kömür sobası patladı!

Karacabey'de bir evde karbonmonoksit sıkışması sonucu kömür sobası patladı. Alevleri diğer odalara sıçramadan söndüren itfaiye ekipleri olası bir faciayı önledi.

   Edinilen bilgiye göre; Karacabey'in Emirsultan Mahallesi'nde 4 katlı binanın 3. katında bulunan Ferhat K.'ya ait evde karbonmonoksit sıkışması sonucu kömür sobası bomba gibi patladı. Patlayan kömür sobası yangın çıkmasına neden olurken olay anında evde kimsenin olmaması faciayı önledi. Alevleri fark eden mahalle sakinlerinin durumu verdiği itfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine geldi. İtfaiye ekipleri, alevler diğer odalara sıçramadan yangını kontrol altına aldı.

   Karacabey İtfaiye Ekiplerinin erken müdahalesi ile yangının diğer odalara ve hemen bitişiğindeki binalara sıçramadan kontrol altına alınması olası bir faciayı önledi. Sobanın bulunduğu odadaki eşyalar kullanılamaz hale gelirken, can kaybının ve yaralanmanın olmaması teselli kaynağı oldu.

   Emniyet ekiplerinin olayla ilgili başlattığı inceleme sürüyor.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Kömür, sobası, patladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.