Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 10:25 Bu haber 5833 kez okundu
 
"KÖTÜ KOŞULLAR POLİSLERE MOTİVASYON KAYBI YAŞATIYOR"
CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Bursa merkezde ki bazı polis karakollarının fiziki şartlarının yetersiz olmasını TBMM gündemine taşıdı.
SİYASET Haberi

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Bursa merkezde ki bazı polis karakollarının fiziki şartlarının yetersiz olmasını TBMM gündemine taşıdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği soru önergesinde Aydın, “Karakollarda sağlıklı çalışma ortamının tesis edilebilmesi için bir planlamanız var mıdır?” diye sordu.

Bursa merkezinde bulunan bazı polis karakollarının fiziki şartlarının yetersiz olduğunu ve söz konusu karakolların eskidiği, sağlıklı çalışma şartlarının ortadan kaybolduğuyla ilgili gelen şikayetler üzerine Erkan Aydın, konuyu Meclis gündemine taşıdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği önergede karakollarda ki kötü şartlar nedeniyle bazı polis memurlarının motivasyon kaybı yaşadıklarına da vurgu yapan Aydın, bu karakolların Polis Merkez Amirliği Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nde ki bazı maddelere de uymadığına dikkat çekti.

Aydın, Bakan Soylu’ya şu soruları yöneltti:

“Bursa İl Merkezindeki kurulu polis karakollarının yenilenmesi için çalışmanız bulunmakta mıdır? Karakollarda sağlıklı çalışmanın ortamının tesis edilebilmesi için bir planlamanız var mıdır? Personelin motive olabilmesi için karakollardaki fiziki şartların düzeltilmesi amacıyla Bursa İli’ne bütçe ayırmayı planlıyor musunuz?”

Kaynak: Editör: Yasin KESKİN
Etiketler: "KÖTÜ, KOŞULLAR, POLİSLERE, MOTİVASYON, KAYBI, YAŞATIYOR",
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.