Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 12:18
 
‘PKK'nın siyasi uzantısı kapatılsın’
Vatan Partisi Karacabey İlçe Örgütü Diyarbakır Annelerine destek ve HDP Kapatılsın imza masası açtı. İlçenin Pazaryeri önünde açılan imza kampanyası büyük ilgi gördü.
GÜNDEM Haberi
‘PKK'nın siyasi uzantısı kapatılsın’

   İlçe Başkanı Rıfat Narhın'ın konuşmasıyla başlayan imza kampanyası gece saatlere dek sürdü. Karacabeyliler "PKK'nın meclisteki temsilcisi,ôrgüte eleman sağlayan Hdp'nin kapatılmasının zamanı çoktan geçmiştir. Meclise sesleniyoruz, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına sesleniyoruz. Vatan Bütünlüğü ve Ulusal Birlik için bölücü terörün temsilcisi Hdp'nin kapatılması daha çok can ve mal kaybı açısından şarttır." dedi.

   İlçe Başkanı Rıfat Narhın, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;
   "Yeniden vatan savaşı devam ediyor. Mehmetçiğimiz Fırat'ın doğusuna harekat yapıyor. Ordumuzun yanındayız. Kahraman Mehmetçiğimizin kılıcı keskin olsun. Dünyanın hiçbir yerinde ülkesini bölmeye kalkanları parlamentoya sokmazlar. Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP derhal kapatılmalıdır. Vatan Partisi olarak Diyarbakır'da PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin Diyarbakır il merkezinde evlatları için nöbet tutan annelerin yanındayız. 42 günden beri bizimde gönlümüz onlarla.
   Diyarbakır'daki HDP il başkanlığı binasına kepenk kapattıran anneleri kutluyoruz.
   Annelerimizin terliği ABD'den aldıkları silahlardan üstün geldi. Anneler hepimizin annesi. Ey PKK merkezlerinde birleşenler; bu ülkeyi bölmeye kalktınız. Vatan Partisi olarak soruyoruz: ABD gemisinde misiniz?
   ABD gemisi ülkemizi bölmeyi hedefler. Bandırma vapuru ise ülkeyi birleştirir. Vatan Partisi, Bandırma vapurundadır. Şüpheniz olmasın ülkeyi bölmeye kalkan bu alçakların oyunu bitti artık. 
   HDP, PKK'nın askerlik şubesidir, kapatılmalıdır. Analar HDP'ye kepenk kapattırmıştır, analarımızı kutluyoruz. 
   Vatan Partisi, yargıtay başsavcılığına HDP kapatılsın diye 4 kez dilekçeyle başvuru yapmıştır. Diyarbakır'da nöbette olan annelerin yanındayız, onlara selam olsun.
   Karacabey halkından Diyarbakır'a selam olsun, PKK'nın siyasi uzantısı kapatılsın. İmza kampanyamıza bütün Karacabeylilerin katılmasını bekliyoruz. Sizde bir imza verin, HDP kapatılsın. Annelerimiz çocuklarına kavuşsun, mutlu olsun."

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: ‘PKK'nın, siyasi, uzantısı, kapatılsın’,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.