Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 16:41 Bu haber 1630 kez okundu
 
TÜVTÜRK’ten araç sahiplerine önemli duyuru!
TÜVTÜRK, son günlerde yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla, ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep eden kişilere karşı vatandaşları uyardı.
GÜNDEM Haberi
TÜVTÜRK’ten araç sahiplerine önemli duyuru!

TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları, son günlerde farklı kişi ve kurumların kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılıyla ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep ettiğini gözlemlediklerini belirterek, araç sahiplerinin bunlara itibar etmemelerini istedi. Açıklamada, “Araç muayene hizmeti randevuları, www.tuvturk.com.tr internet sitemizden, 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezimizden ve e-devlet üzerinden tüm araç sahiplerine ücretsiz olarak verilmektedir.” denildi.

   TÜVTÜRK’ten yapılan bilgilendirmede, şu uyarılara yer verildi: Bunun dışında hiçbir internet sitesi ve çağrı merkezi ile bağımız veya işbirliğimiz bulunmamaktadır. Araç sahiplerini bu internet siteleri ve çağrı merkezleriyle ilgili uyarmak, randevularını internet sitemiz ve çağrı merkezimizden ücretsiz alabileceklerini hatırlatmak isteriz. TÜVTÜRK, Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın denetiminde ülkemizde periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluştur. Kurumumuzun ismini kullanarak vatandaşlarımızın mağdur olmasına ve yanlış yönlendirilmesine sebep olan kişi ve kuruluşlara karşı yürüttüğü yasal mücadelesine devam edecektir.”

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: TÜVTÜRK’ten, araç, sahiplerine, önemli, duyuru!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.