Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 10:43
 
Vatan Partisi’nde yeni dönem
Vatan Partisi Ilçe Kurultayı ilçe binasında gerçekleşti. Kurultaya Genel Başkan Yardımcısı Çiftçi Büro Başkanı Prof. Cengiz Çakır, Bursa İl Başkanı Hacı Bektaş Aykut, Orhangazi İlçe Başkanı Hüseyin Ertaş ve İl ile Orhangazi Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
SİYASET Haberi
Vatan Partisi’nde yeni dönem

Başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, Bağımsızlık Savaşının Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehit düşen Mehmetçik ile Polis için saygı duruşunda bulunuldu. Ulusal Marşın okunmasından sonra Divan Kurulu oluşturuldu. Açılış konuşmasını İlçe Başkanı Hüseyin Kurur yaptı. Kurur;"göreve geldikten sonra oy oranımız arttı. Seçim çalışmaları yaptık. Ancak sağlık sorunlarım nedeniyle yeniden aday olamayacağım. Yeni Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza başarılar dilerim "dedi.
   İl Başkanı Hacı Bektaş Aykut ise " Türkiye 'nin önünde iki büyük sorun var. Ekonomi Borçlanma Ekonomisi ve Liberalizm nedeniyle çöktü. İkinci büyük sorun terördür. Çözüm vardır. Komşularla işbirliği ile iki sorunu da ortadan kaldırırız. Vatan Partisi çözüm yollarını açıkladı. Programımız aynı sıkıntılarla yani Abd emperyalizmi ve Batı emperyalizmi ile uğraşan İran,Suriye,Hindistan, Rusya,Çin,Azerbaycan ve bölge ülkeleri arasında geçerlilik kazanmıştır. Üreten kesimler üretim beklemektedir "dedi.
   Üye konuşmalarında ise Karacabey 'in tarımı ve partinin örgütlenme konusunda öneri ve eleştiriler yer aldı. Divan Kuruluna Başkan Adaylığı, Yönetim Kurulu Üye Adaylığı ve İl Delege Adaylığı dilekçeleri alındıktan sonra çalışma ve mali rapor oylanarak kabul edildi.
   Seçimler sonucunda Vatan Partisi Karacabey İlçe Yönetim Kurulu şunlardan oluştu. İlçe Başkanı Rıfat Narhın, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çukur, Hüseyin Kurur, Mustafa Hasırcık, Pınar Çukur. Yedek üyeler Fevzi Berberoğlu, Ercüment Tezel, Halil Turan. İl Delegeleri Mehmet Çukur, Ahmet Aygün Ata, Aziz Torun, Hüseyin Kurur, Mustafa Hasırcık, Fevzi Berberoğlu, Rıfat Narhın.
   İlçe Başkanı Rıfat Narhın yaptığı açıklamada; "kurultay sonuçları ülkemize ve ilçemize uğurlu olsun. Önümüzdeki hafta içinde Diyarbakır annelerine destek olmak ve Pkk destekçisi Hdp'nin kapatılması için imza kampanyası başlatacağız. Tüm Karacabeylileri imza kampanyasına desteğe bekliyoruz "dedi.

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Vatan, Partisi’nde, yeni, dönem,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.