Haber Detayı
21 Eylül 2020 - Pazartesi 16:28 Bu haber 676 kez okundu
 
Vatan Partisi'nden 'Mavi Vatan' başarısı için 9 madde
Vatan Partisi İlçe Başkanı Rifat Narhın, yazılı basın açıklaması ile partisinin 'Mavi Vatan' başarı için 9 maddeyi paylaştı.
SİYASET Haberi
Vatan Partisi'nden 'Mavi Vatan' başarısı için 9 madde

Vatan Partisi İlçe Başkanı Rifat Narhın, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs eksenli gelişmeler hakkında aldıkları 9 maddelik kararı şu şekilde sıraladı;

1: Mavi vatana yönelik tehditleri bertaraf etmek .

   Mavi vatanımız karasularımızdaki hava sahamızdaki münhasır ekonomik bölgemizdeki egemenlik alanımızın ve kaynaklarımızın bütününden oluşur.

2 : Tehdidin esas kaynağı ABD

   Çünkü İsrail , Fransa, Yunanistan ve Güney Kıbrıs rum yönetimi ile Türkiye ye karşı ittifaklar yapıyor.

3: Sonucu kuvvet belirleyecek.

   Türkiye hukuk düzleminde haklıdır. Ne varki bu haklı konum ancak ve ancak kuvvet sayesinde hayata geçer.Savaşın önlenmesi de ancak kuvvetle mümkündür.

4: İç cephede yıkıcılığa karşı mücadele.

   Ülkemizi bölmeye kalkan iç kargaşaya meyil verecek ve Teröriste madalya takan zihniyetin karşısındayız.

5: Karadeniz- Akdeniz dostluk ve barış planı

   Vatan Partisi 21 haziran günü Karadeniz Akdeniz barış ve dostluk planını ilan ederek Mavi vatanımızı savunma ve bölge ülkeleriyle ortak mücadele strejisini belirlemiştir . Bu plan Karadenizden Umman denizine kadar uzanan tek cephede bütüncül strejiyi ve siyasetleri ortaya koymuştur . B u planın komşu ülkelerce olumlu karşılandığını milletimize ve uluslar arası kamuoyuna duyuruyoruz.

6: KKTC’ nin tanınması için etkin çalışma.

   Patimiz 17 Aralık 2019 günü Abhazya millet meclisi ile yayınladığı ortak bildiride yer alan KKTC’nin tanınması için çalışmalarını yoğunlaştırmış bulunmaktadır.

7: Üretim ve istihdam odaklı programın uygulanması.

   Koronavirüs salgını yanında savaş tehditlerini içeren koşullar , Vatan Partisinin Milli direnme ekonomisi programını Türkiyemizin gündemine getirmiş bulunuyor. Hazine ve maliye bakanının bir süre önce sıcak para arayışına odaklanan borçlanma ekonomisinin sürdürelemez olduğunu vurgulayarak üretim ve istihdam odaklı ekonomi programının uygulayacağını ilan etmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Vatan Partisinin üretim devrimi programının bir bütün olarak ve bir an önce uygulamaya konması , ülkemiz açısından yaşamsal öneme sahiptir.

8: Zorluklardan devrimci çözümle çıkmak

   1980 yılından bu yana uygulanan dünya ekonomisiyle bütünleşme programının iflas etmesi , koronavirüs salgınının getirdiği zorluklar ve doğu Akdeniz odaklı tehditler , Türkiye yi tarihi fırsatın eşiğine getirmiştir.Vatan savaşından ve üretim devriminden üreticilerin Milli Hükümetine giden süreç tarihsel menziline ilerlemektedir.

9: Günün görevi.

   Devletimiz ve ordumuz ile milletimiz arasındaki birliği sağlamlaştırmak , iç cepheyi güçlendirmek , tehditleri topyekün devletin ve milletin gücüyle bertaraf etmek günün görevidir.Vatan Partisi Milli görevinin başındadır.Aziz Türk Milletine ve uluslar arası kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Vatan, Partisi'nden, 'Mavi, Vatan', başarısı, için, 9, madde,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.