Haber Detayı
17 Temmuz 2020 - Cuma 15:39 Bu haber 1386 kez okundu
 
Vatan Partisi: Yörsan kamulaştırılarak üretime kazandırılsın!
Vatan Partisi Karacabey İlçe Örgütü; geçtiğimiz günlerde iflası kabul edilen Susurluk'taki Yörsan Süt Sanayinin Kamulaştırılarak üretime kazandırılmasını istedi.
YAŞAM Haberi
Vatan Partisi: Yörsan kamulaştırılarak üretime kazandırılsın!

 İlçe Başkanı Rıfat Narhın; "Balıkesir Vatan Partisi İl Örgütümüz bu konuda Balıkesir ve ilçelerinde girişimlerde bulunuyor. Karacabey'e de katkısının olacağını bildiğimiz girişimleri destekliyor,ilçemizin siyasi parti ve kitle örgütlerine çağrıda bulunuyoruz. Yörsan kamulaştırılsın,üretime kazandırılsın" dedi.

   Narhın açıklamasına şöyle devam etti. "Vatan Partisinin Üretim Devrimi programı içerisinde atıl duruma düşen ya da iflas gibi nedenlerle üretimi duran işletmeler ile ilgili çözümlerimizden biri de kamulaştırmadır. Kamulaştırmalar sonucunda üretimin sürmesi istihdam sağlayacak. Karacabey gibi tarım ve hayvancılığın temel üretim olduğu ilçemiz içinde Yörsanın kamulaştırılması yerinde olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin üretim devrimini gerçekleştirmesinin tek yolu tarım ve hayvancılıktır. Kamulaştırma sonucunda Devletimizin önderliğinde yeniden tarımda dünyanın sayılı ülkelerinden olabiliriz. Kamulaştırmada devletin ortaklığı yüzde 55-60 , üretimin temeli emekçilerin payı yüzde 35-40 ve isterse iflas eden işletme sahibi de yüzde 5 oranında ortak edilebilir. Bu yolla hem emekçilerin üretimdeki etkisi ve katkısı artacaktır. İşletme sahibinin de deneyimlerinin üretime katılımı kamusal paydaşlığı yükseltecektir. Bu nedenlerle komşu ilçe Susurluk'taki Yörsanın kamulaştırılmasınınTürkiye Cumhuriyeti'nin üretimine katkısının sağlaması hem Susurluk ve komşu ilçelerdeki üretimin ve hayvancılığın değer kazanacağını düşünmekteyiz. Vatan Partisi Balıkesir İl Örgütümüzün Yörsan Kamulaştırılsın girişimine bizde katılıyoruz. Bursa ve Karacabey'deki siyasi parti ve kitle örgütlerine de çağrıda bulunuyoruz. Geliniz atıl duruma düşmüş bir üretim değerini Türkiye Cumhuriyeti'ne kazandıralım. Hükümeti kamulaştırma konusunda adım atmaya teşvik edelim. Elini taşın altına sokmasını sağlayalım. Üretim Ekonomisine geçiş için, Üretim Devrimi için Karacabey olarak ilk adımı atan yer olalım. Yörsan Kamulaştırılsın, istihdam sağlasın, hayvancılığa değer katsın, Üretim Devrimini başlatsın".
Kaynak: (KH) - Haber Merkezi Editör: Ayhan FİDAN
Etiketler: Vatan, Partisi:, Yörsan, kamulaştırılarak, üretime, kazandırılsın!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.