Yazı Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 10:29
 
İmdat boğuluyorum
Mehmet BULDUK
karacabeyhaber@gmail.com
 
 

Sayın başkanım;
   Siz arabanın eksozunu böğürten ve arabasının camını indirip son ses müzik açarken kız tavlanamayacağını, kornaya basınca da trafiğin açılmayacağını, aksine şehir gürültüsünden dolayı, bebesini uyutmaya çalışan annelerden tutun, gece çalışmış gündüz uyumaya çalışan işçilerin yanında, yaşlı ve hastaları ziyadesiyle rahatsız ettiğini anlatın Karacabey'deki eşkiya ve enbesil takımına geriye kalan tüm sorunları ben hallederim söz...
   Sanırsam bizim buradaki şoförlerin yaşları ve boyları büyüyor ama bir türlü o beklenen beyin gelişimi gerçekleşmiyor..
   Bir ablamız yazmış, çocuklarını İngiltere'de doğurmuş, sonradan Türkiye'ye gelmişler, o zamanlar çocukları ufakmış, korna seslerini duyunca yalvarıyorlar babalarına sende çal diye, ne yapsın çocuklar Londra'da duymamışlar ki.! Tabi baba çalmıyor, sonradan ıssız bir köy yoluna girip çalıyor.
   Bizim cami tam merkezde, zaten haftada bir cumaya gidebilirsem gidiyorum, o da hutbede muhtemelen Müslüm baba veya arabeks türlü şarkılar dinliyorum.
   Şimdi lütfen sizin isteğiniz çok masumane ve küçücük birşey demeyin, yeşil ışık yandı diye korna basanlara gözlerimle, kapının önünde, dışarıda kornaya basanlara kazma sapıyla dalasım var.
   Beyin çok önemli, sorgular sorgulatır. ama biz kafayı yedik artık..
   Saygılarımla...

 
Etiketler: İmdat, boğuluyorum, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.