Yazı Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 12:07
 
Yabancı sermaye
Mehmet BULDUK
karacabeyhaber@gmail.com
 
 

Avrupa dizeli kaldıralım, benzine devam edelim diye uğraşa dursunlar, reis direk elektrikli arabaya geçmesiyle, ne kadar ileri görüşlü olduğunu da göstermiş oldu.

   Ama bu ülkenin çoğunluğunun anlaması gereken çok daha fazla gerçekler var, en başta Libya, Suriye, ve bazı Müslüman ülkelerinin yanında Afrika' yada verdiğimiz önemi çok ama çok iyi idrak etmemiz gerekiyor.

   Özellikle sosyal medyada reisin her icraatını sulandırmaya çalışan sabotaj yapan ciddi bir kesim var. Bugünlerde ülkemize yatırım yapacak veya yapmayı düşünen yabancı sermaye şirketlerini eleştirip, bunu da milliyetçilik, üzerinden ustaca yapıyorlar..

   Yok efendim Katar'lılar Çinliler ticaret üzerinden istila edeceklermiş de bilmem ne kafaya bak. Ulan o zaman biz Türkler hiçbir yerde yaşamayalım. Avrupa'da mahalle değil, kasabalar oluşturduk bazı yerlerde ise oranın halkından fazla sayıya ulaştık. Vergini verdiğin sürece, hır,har çıkarmadığın sürece kimse birşey demiyor.

   Bunca zaman mallarını ithal ettik, aslında zamanında buralara çekmeyi başarsaydık, bugün çok daha farklı bir Türkiye olacaktı, şimdi lütfen dikkat edin, ülkemizde özel sektörde hangi firmalar asgari ücretin üzerinde aylık veriyor, hemen hemen hepsi yabancı şirketlerin olduğunu göreceksiniz..

   Bizimkiler ikide bir personel değiştirip, devletin teşvikinden yararlanıp maaşı bedavaya getirmek, sosyal hakları ve tazminatları fazlalaşmasın diye her türlü sahtekarlığa başvuruyor lar..

   Şimdi söyleyin bakayım yabancı sermayeye hayır mı..?

 
Etiketler: Yabancı, sermaye,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.