Diğer Yazarlar

Yasin KESKİN

Karacabey'de hayatı çekilmez hale getiren kural tanımazlık

Enes ZİYA

Duâ etmenin de edepleri

Ahmet KUDU

Bayrağımı beklerim

Nureddin ÇINAR

Türkiye'nin nüfusu yaşlanıyor

Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU

DOĞRU OKUYAMADIK!

Didem SARIBAŞ

Bayramda Tatlı Yiyebilir miyiz?

Ziya ERBİR

Nefisle mücadele

Said Nursi ER

Bismillah diyerek yola çıktım

Erhan DOĞAN

BABA OLAN DEVLETTEN HİZMETKÂR DEVLETE

Nuri DEMİR

Örnek müslüman

Burak Can ÇELİK

MİKRO SİYASET

Serkan ÖKÇE

Uygarlık ve Kentleşme

YAZARLAR

Tüm Yazıları Barış ERDİNÇ

İttifakların ızdırabı...

27.11.2018 12:03

Yüz Çiçek Açsın , Bin Fikir Yaşasın...
     Ülkemiz şehirlerinde günlük yaşam otuzar kilometre arayla farklılık gösterirken , önümüze sunulan sadece 2 farklı siyasi  modelin , 81 il ve   921 ilçe için büyük bir kayıp olduğunun farkında mıyız ?.Yerel seçim yöresel bir seçimdir. Yerel seçimi genel  seçim havasına sokarak  ittifak yapmanın demokrasiyle alakası yoktur. Bilakis  şu yapılan ittifaklar partiler tarafından ayakta kalabilmek için öne sürülmüş antidemokratik bir dayatmadır diyebiliriz.
     Sahi bu  neyin ittifakı neyin müttefiki ? Hayırdır savaşa mı giriyoruz ?
     Herhalde  genel siyasi ayrışmanın bizi getirdiği son nokta bu olmalı. Daha ne kadar ayrışırız ki ? Savaş terimlerini siyasi menfaatlere malzeme bile etmişiz. Ülke geleceğimiz adına endişeliyim. 
     Hatta siyaset öyle bir hal aldı ki ; artık taraflar birbirlerini terör örgütleriyle iş tutmacasına suçluyor. Yazık ve çirkin.
     Ayrıca ülkemizde bulunan  yazılı ve görsel basının iş bilmezliği ve  yandaşlığı gözlerimizi kör etti. Eğriyi doğruyu ayıramıyor , taraf olmaya zorlanıyoruz. Her medyanın bir partisi var. Gerçekçilik ölmüş durumda.
      Bu arada uzun bir aradan sonra milletçe soğuk bir duş etkisinde ve siyasetçiye gözümüzü açmış durumdayız.  Sebebi son dönemde yaşadığımız ekonomik tehdit. Şerden hayır çıktı galiba. Çünkü ekonomi somut olduğundan millet için farklı yere sahiptir. Tabiri uygunsa parayla şaka olmaz. Bülent Ecevit 1999 yılında terör elebaşını getirdi 2002'de barajı geçemedi. Ekonomi başka bir şey yani. Bu yerel seçimde çok farklı sonuçlar göreceğimizden emin olabilirsiniz.
     Zor şartlarda vatandaşlık yapıyoruz. Geçenlerde Japonya'da oynanan bir derbi maçının güvenliği 4 polis tarafından sağlandı. Bizim siyasetçiler hala uzaydan tapu kapmaya çalışsın. Şaka şaka patatese kilitler.