Son Haberler

Karacabey Ziraat Odası'na ait 2017 model Renault Symbol Joy 1.5 dCı otomobil satılacaktır

Karacabey Ziraat Odası'na ait depo, dükkan ve mesken ihale ile satılacaktır

‘Bursa Festivali'nde efsane konser

Büyükşehir tiyatrosuna 3 ödül birden

Bursa BTM eğitimde öncü

Torunları ile el ele tiyatroya geldiler

Çevreci tesisler ödüllendirildi

Bursa Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) ile  Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin (BOSİAD) bu yıl 4'üncü kez düzenlediği ‘Çevreye Duyarlı Sanayi Tesisi Yarışması'nda ödüller sahiplerini budu.

BOSİAD Başkanı Rasim Çağan, Podyum Davet'te gerçekleştirilen törenin açılışındaki konuşmasında yarışmanın kaybedeni olmadığını belirterek, kazananın ise Bursa olduğunu söyledi.

Çağan, ‘'Amacımız çevreci üretimi desteklemek ve bu farkındalığı artırmak. Özellikle şehir içinde kalmış bir organize sanayi bölgesi olarak bu bizim için çok daha önemli'' dedi.

Bursa OSB Başkanı Hüseyin Durmaz da, yarışmada başarılı olan ve ödül alan şirketleri tebrik etti. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Başkanı Ali Uğur ise, sanayileşmenin çevreyi ihmal eden değil, çevreye değer veren yaklaşımlarla geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Vali Yakup Canbolat, Bursa'nın ortak değer olduğunun altını çizerek, ‘'Hepimiz bu topraklardan kazanıyor, bu topraklarda hayatımızı sürdürüyoruz. Üretirken bu şehrin insanlarına saygı duymak, her türlü değerini ve kimliğini korumak, geliştirmek zorundayız. Ve bu saygı muhakkak ki çevreden başlanması gerekmektedir'' diye konuştu.

İŞTE ÖDÜL ALAN FİRMALAR

Sürdürülebilir çevreci yaklaşımla online olarak başvuru ve değerlendirmelerin yapıldığı yarışma, Bursa OSB firmaları arasında Çevreye Kirletici Etkisi Yüksek Olan Tesisler, Çevreye Kirletici Etkisi Olan Tesisler ve İzin-Lisans Muafiyeti Olan Tesisler olmak üzere 3 kategoride düzenlendi.

Ayrıca, aynı kategorilerde teşvik ödülleri de verildi. ‘Çevreye Kirletici Etkisi Yüksek Olan Tesisler' kategorisinde birinci Rudolf Duraner olurken, ‘Çevreye Kirletici Etkisi Olan Tesisler' kategorisinin birincisi Tredin Oto Donanım oldu. ‘İzin-lisans Muafiyeti Olan Tesisler' kategorisinde ise birincilik koltuğuna Çelikform Gestamp oturdu. Çevre teşvik ödülleri de, aynı kategorilerde sırasıyla Korteks Mensucat, Magneti Marelli ve Borusan Mannesmann firmalarına verildi.

Sağlık

Vardiyalı Çalışanlara Diyetisyen Uyarısı!

Sağlık

HİPERTANSİYON HASTALARINA 10 ÖNEMLİ YAZ ÖNERİSİ!

Sağlık

HAVUZ KEYFİ YAPARKEN, GÖZLERE DİKKAT

Sağlık

BOYUN AĞRISINDAN 3 ADIMDA KORUNMA YÖNTEMİ!