Son Haberler

Karacabey Ziraat Odası'na ait 2017 model Renault Symbol Joy 1.5 dCı otomobil satılacaktır

Karacabey Ziraat Odası'na ait depo, dükkan ve mesken ihale ile satılacaktır

‘Bursa Festivali'nde efsane konser

Büyükşehir tiyatrosuna 3 ödül birden

Bursa BTM eğitimde öncü

Torunları ile el ele tiyatroya geldiler

İŞKUR’DAN ENGELLİ İSTİHDAMI İÇİN PROJE ÇAĞRISI

Engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması, yine engelli ve eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere; “Engelli Çalıştırmayan İşverenlere uygulanan İdari Para Cezalarını Değerlendirmeye Yetkili Komisyon Fon” kaynağından hibe destek verilecek.

Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün proje çağrısında birçok destek başlığı bulunuyor. İşte o başlıklar:

“Engelli Kendi İşini Kurma Projeleri: Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler; toplam 50.000.- TL ye kadar hibe kapsamında desteklenmektedir.

Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Projeleri:  Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler; brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe kapsamında desteklenmektedir.

2018-2 ve 2019-1 Dönemlerinde ilimizden yapılan proje başvurularından,

3’ü Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Projesi,

2’si Engelli Kendi İşini Kurma Projesi,

2’si Engellilere Yönelik Mesleki Eğitim Projesi ve

3’ü Engelli Destek Teknolojileri Projesi olmak üzere toplam 10 projeye komisyon tarafından kaynak tahsis edilmesine karar verilmiş olup, bu projelere tahsis edilen toplam hibe tutarı ise 1.286.607- TL’ dir.”

Yapılan duyuruda ayrıca şu bilgilere yer verildi;

“Engelli destek teknolojisi ile işyerlerinin zorunlu engelli istihdam kotalarının haricinde daha fazla sayıda engelliye iş imkânı sağlaması amaçlanmıştır.

 

 İyi örneklerden biri olan Tofaş Türk Otomobil Fabrikaları A.Ş ‘nin Engellilerin Destek Teknolojisi hibe desteğine başvuru yaptığı “Konuşan Eller" projesidir.

Proje ile işitme engelli çalışanların diğer çalışan arkadaşları, yöneticileri ile sorunsuz iletişim kurması amaçlanmıştır. Yerli yazılım ile desteklenen cep telefonu uygulaması temelli, özel tasarım eldivenler ile işaret dili kullanılarak sesli iletişim sağlanmaktadır. Bu sayede; engellilerin güçlü iletişim kanalları çeşitlendirilerek uzun süreli istihdam kalmaları sağlanmış olup ayrıca proje ile TOFAŞ;  2 işitme engelli bireyi, en az 4 yıl süreyle çalıştırmayı taahhüt ederek örnek bir çalışma sergilemiştir.

          Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler ve eski hükümlüler projelerini 14 Haziran 2019 tarihine kadar hazırlayıp Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize elden veya posta yoluyla teslim edebilirler.

 

İlgililer; başvuru rehberi, başvuru formu ve eklerine www.iskur.gov.tr adresinden ulaşılabilecek ve İŞKUR Bursa Proje Ofisinden gerekli destek alınabilecektir.”                             

Sağlık

Vardiyalı Çalışanlara Diyetisyen Uyarısı!

Sağlık

HİPERTANSİYON HASTALARINA 10 ÖNEMLİ YAZ ÖNERİSİ!

Sağlık

HAVUZ KEYFİ YAPARKEN, GÖZLERE DİKKAT

Sağlık

BOYUN AĞRISINDAN 3 ADIMDA KORUNMA YÖNTEMİ!