Kurtuluş mera hayvancılığındaTürk Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) Merkez Konsey Başkanı Ali Eroğlu, Türkiye'nin hayvancılık alanında yaşadığı sorunları, kısa orta ve uzun vadeli planlamalarla aşabileceğini belirterek, “Türk hayvancılığının kurtuluş reçetesi mera hayvancılığındadır” dedi.
Bursa'ya direkt uçuşların sayısı artıyor Türk Hava Yolları'nın alt markası olan Anadolu Jet, Bursa Yenişehir Havaalanı uçuşlarının sayısını arttırmayı planlıyor.
1 GB MOBİL İNTERNET İÇİN 2,25 DOLAR ÖDÜYORUZHangi ülkede mobil internet ücretinin ne kadar olduğu belli olurken, Türkiye'de bu rakamın 2,25 dolar olduğu saptandı.
SİBER SALDIRILARIN KOBİ'LERE MALİYETİ 50 BİN DOLARI GEÇİYORSon iki yılda KOBİ'lere yönelik siber saldırıların artmasıyla zarara uğrayan KOBİ'ler, siber güvenlik çözümleri için farklı arayışlara giriyor.
Robotik ve Otomasyon Alanında Önemli İşbirliği Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ile Robotik ve Yüksek Teknolojili Üretim Sistem Entegratörleri Derneği (ROBODER) arasında üniversite sanayi çalışmalarını içeren işbirliği protokolü imzalandı. 
APS KURYE VE POSTA KARGOSUNA % 30 İNDİRİM PTT AŞ, Ramazan Bayramı ve Babalar Gününe özel hazırladığı kampanya ile kargo taşımacılığında vatandaşların yüzünü güldürecek. Şirket, yurtiçi varışlı APS Kurye ve posta kargosuna 28 Mayıs – 14 Haziran tarihleri arasında yüzde 30 indirim uygulayacak.
'HAZİNE'DE İŞÇİYE VERİLECEK PARA KALMADI MI?'CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, binlerce kamu işçisinin bir türlü yapılamayan toplu sözleşme görüşmelerini TBMM'ye taşıdı.
Öğrenci başına düşen aylık burs miktarı 418 TLE-Bursum'un sivil toplumda burs veren kurumlar bazında hazırladığı Türkiye Burs Analizi Raporu'nun sonuçları açıklandı.
TÜRKİYE'NİN % 32'Sİ SERBEST MESLEK SAHİBİDünyadaki çeşitli ülkelerdeki serbest meslek sahiplerinin toplam çalışan nüfusundaki payı belli olurken, Türkiye'de bu oranın yüzde 32 olduğu saptandı.
Çam balında 100 milyon dolar ihracat hedefiVitamin ve mineraller açısından çok zengin olan ve Türkiye'nin üretiminde dünya lideri olduğu çam balının daha fazla ihraç edilebilmesi için üretiminin desteklenmesi talep edildi.