Son Haberler

Bağımlılıkla mücadelede yalnız değilsiniz

'10 milyon öğrencinin 33 milyar kredi borcu var'

BEYİN KANAMASININ 10 BELİRTİSİ

Sahillerde işgale geçit yok

ASTROFEST 2019 başlıyor

İlçenin kaderini değiştirecek

5 kıtaya Ramazan yardımı

İHH, 27 yıllık tecrübenin verdiği güvenle Ramazan 2019 çalışmalarını “Ramazan Birlikte Güzel” sloganıyla tamamladı. İHH, Ramazan boyunca 5 kıtaya hayırseverlerin yardımlarını ulaştırdı.

Çeyrek asrı aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan, bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden ilk elden ulaştıran İHH, bu yıl yine yetimlerin ve ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürerek toplamda 1 milyon 570 bin 785 ihtiyaç sahibine ulaştı.

   Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İHH Karacabey Temsilcisi Hüseyin Kahraman, şu ifadelere yer verdi;
   Görevli, gönüllü ve bağışçıdan oluşan 91 ayrı İHH ekibi, Ramazan'da “Ramazan Birlikte Güzel” sloganı ile 5 kıtaya uzun yolculuklar yaptı. İHH ekipleri, ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, mültecilerin, yetim ailelerinin kapılarını çaldı, Ramazan bereketini uzak iklimlere taşıdı.
   Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye'de ve dünyada yetimler ile ailelerine destek olundu, yetim iftarları düzenlendi, yetimlere eğitim yardımları yapıldı, bayramlık giysiler hediye edildi, kumanyalar dağıtıldı, iftar sofraları kuruldu, ihtiyaç tespit edilen durumlarda yetimler için nakdi yardımlarda bulunuldu.
1 milyon 213 bin 131 kişi kumanyalardan istifade etti
   Türkiye ve dünya genelinde 226 bin 795 kumanya paketi dağıtıldı. Yurt içinde ve yurt dışında dağıtılan bu kumanya paketlerinden toplamda 1 milyon 213 bin 131 ihtiyaç sahibi istifade etti. Kumanyaların içerisinde bir aylık temel gıda malzemeleri bulunuyordu.  Karacabey  içerisinde  120  adet  kumanya dağıtımı gerçekleştirildi. 
60 bin 810 kişiye fitre, fidye ve zekât yardımı
   İHH, bu Ramazan ayında, dünyada 120 ülke ve bölgede, Türkiye'de 81 ilde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdı. İHH'ya emanet edilen zekatlar da yine yıl boyunca olduğu gibi Ramazan ayında da muhtaçlara ulaştırıldı. 60 bin 810 kişi, hayırseverlerin fitre, fidye ve zekat bağışlarından faydalandı. Karacabey  içerisinde  de  fitre  dağıtımını  gerçekleştirdik .
İftar sofralarına 221 bin 692 kişi oturdu
   Suriye, Yemen, Somali, Sudan, Gazze, Doğu Türkistan, Bangladeş, Irak ve Arakan gibi öncelikli kriz bölgelerine daha fazla ağırlık verildi. Suriye'nin çeşitli bölgelerinde ve var olan kamplarda 95 bin 356 Suriyeli için iftar sofraları kuruldu. İHH' nın tüm dünyada kurduğu iftar sofralarına 221 bin 692 kişi oturdu. Karacabey de de  Ramazan  birlikte  güzel  dedik  ve Hep birlikte  kalabalık bir Ümmet  iftarı   düzenledik.
Yetimlere bayramlık hediye edildi
   İHH, yetim ve mağdur çocuklar için de bir sürpriz hazırladı. Hayırseverler, dünyanın dört bir yanında bir çocuğu baştan aşağıya giydirerek bayramlık ihtiyacını karşıladı. Bayramlık kıyafet yardımları, 43 ülkede 75 bin 152 yetim ve mağdur çocuğa ulaştı. Karacabey  içerisinde de bakımını üstlendiğimiz yetim  kardeşlerimize  bayramlık  kıyafetlerini  hediye  ettik.     
   Her  yıl  olduğu  gibi  bu yılda destek  ve  bağışlarınızla Dünya nın bir çok  coğrafyasında  iftar sofralarının kurulmasına , Kumanya  dağıtılmasına , Yetim  çocuklara bayramlık kıyafetler alınmasına , fitre ve zekat  dağıtılmasına vesile oldunuz. Bizlerden  desteğini ve yardımlarını  esirgemeyen Tüm  Bağışçı  ve  Gönüllülerimize gönülden  teşekkür  ediyoruz.  Allah  Razı  Olsun.”

Sağlık

BEYİN KANAMASININ 10 BELİRTİSİ

Sağlık

Fazla dar giyinmek kısırlığa yol açıyor

Sağlık

Vardiyalı Çalışanlara Diyetisyen Uyarısı!

Sağlık

HİPERTANSİYON HASTALARINA 10 ÖNEMLİ YAZ ÖNERİSİ!