Son Haberler

Karacabey Ziraat Odası'na ait 2017 model Renault Symbol Joy 1.5 dCı otomobil satılacaktır

Karacabey Ziraat Odası'na ait depo, dükkan ve mesken ihale ile satılacaktır

‘Bursa Festivali'nde efsane konser

Büyükşehir tiyatrosuna 3 ödül birden

Bursa BTM eğitimde öncü

Torunları ile el ele tiyatroya geldiler

Başkan Özkan, ailesiyle birlikte longozun tadını çıkardı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 9 günlük bayram tatilinde ilçedeki çeşitli yerlere ailesiyle birlikte geziler düzenledi. Özkan’ın öncelikli tercihi ise Karacabey Longozu oldu. Longozda yer alan Afrika evlerini ailesiyle birlikte dolaşan Özkan, Nilüfer çiçekleri arasında ahşap kayıkla tur yapmayı da ihmal etmedi. Bayram tatilinin yoğunluğunun Longoza da yansıdığını belirten Özkan’a, vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, bayram tatilini ilçenin eşsiz değerlerinden Karacabey Longozunu eşi ve kızları ile gezerek geçirdi.

   Özkan, bayramın ardından eşi Gülden Özkan ve kızları Sena ile Serra Özkan’la birlikte Karacabey Longoz Ormanı’ndaki çalışmaları yerinde incelerken, diğer yandan ailesiyle birlikte doğanın tadını çıkardı.

   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan longoz turuna ahşap sandallarla devam etti. Sandal turunda Nilüfer çiçeklerini yakından gören Özkan Ailesi, keyifli anlar geçirdi.

   Özkan son olarak kuş gözlem kulesinden longozu panoramik olarak izlerken, ailesiyle birlikte hatıra fotoğrafı çekinmeyi de ihmal etmedi.

Longozda artan hareketlilik heyecanlandırıyor

   Gezi sonunda yaptığı açıklamada Başkan Ali Özkan, “Genel olarak ziyaretçilerimiz, yaptığımız farkındalık çalışmalarından oldukça memnun. Bazı vatandaşlarımız yolların bozukluğundan bahsediyor ancak orman içerisinde asfalt yapmamız söz konusu bile değil. Ama longoza alternatif olarak Boğazköy çıkışında Longoz Mesire Alanı yaptık. Orada hem mangal yapabilirler hem de longoz ormanına yürüyerek girip, kısa bir longoz turu yapabilirler. Film setinden kalan Afrika evleri, gelen ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor. Zabıta ve jandarma da yaptığı kontrollerle, ormanda uyulması gereken kurallara karşı denetimlerde bulunuyor. Kontrollü bir şekilde artan hareketlilik bölge halkını, esnafını ve bizleri de heyecanlandırıyor’’ dedi.

Orman içindeki yol eleştirisine yanıt

   Başkan Özkan, Longoza gelen ziyaretçilerle de yakından ilgilenirken, bazı vatandaşların orman içi yollarla ilgili kendisine yönelttiği eleştirilere de yanıt verdi.

   Özkan, “Bizler, buranın en doğal haliyle kalmasını istediğimiz için bu yollar böyle duruyor. Asfalt ve parke taş yapmamız durumunda, ormanın mevcut değerini kaybederiz. Ancak toza, çamura bulaşmak istemeyen misafirlerimiz için de Boğazköy tarafında, Longoz Mesire Alanı ve Küçük Longoz diye tabir ettiğimiz bir alan daha oluşturduk. Burası ana asfaltın kıyısında yer alıyor ve yürüyüşle de ulaşılabilecek güzel bir parkur. Sizleri orayı da görmeye davet ediyorum’’ dedi.

Bayramda longoza yoğun ilgi

   Öte yandan bayram süresince longozda Bursa dışından gelenlerin de fazla olduğu gözlenirken, özellikle büyükşehirlerden gelenler longozun doğal dokusundan çok etkilendiklerini belirterek, bölgede yapılan somut çalışmalardan ötürü Başkan Özkan’a teşekkür etti.

Sağlık

Vardiyalı Çalışanlara Diyetisyen Uyarısı!

Sağlık

HİPERTANSİYON HASTALARINA 10 ÖNEMLİ YAZ ÖNERİSİ!

Sağlık

HAVUZ KEYFİ YAPARKEN, GÖZLERE DİKKAT

Sağlık

BOYUN AĞRISINDAN 3 ADIMDA KORUNMA YÖNTEMİ!