Son Haberler

Karacabey Ziraat Odası'na ait 2017 model Renault Symbol Joy 1.5 dCı otomobil satılacaktır

Karacabey Ziraat Odası'na ait depo, dükkan ve mesken ihale ile satılacaktır

‘Bursa Festivali'nde efsane konser

Büyükşehir tiyatrosuna 3 ödül birden

Bursa BTM eğitimde öncü

Torunları ile el ele tiyatroya geldiler

‘Biz oyuncaklarımızı kendimiz yapıp paylaşıyoruz'

Karacabey Ömer Matlı İlkokulu İngilizce Öğretmeni Fatma Kankal rehberliğinde “Biz Oyuncaklarımızı Kendimiz Yapıp Paylaşıyoruz” projesi kardeş okul olan Eskişehir Avukat Vahap Demirer İlkokulu ile başladı.

   Projenin tanıtımına Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de katıldı. Okul Müdürü Hikmet Ulga, “Projenin ana hede öğrencilerde paylaşım duygularını geliştirmek olup bunun yanında öğrencileri biraz olsun teknolojiden uzak tutmak ve velilerimizin çocuklarına evde oyuncaklarını beraber yaparak biraz daha fazla zaman ayırmalarını sağlamaktır.” dedi.

   Ulga, “Projeye yaklaşık olarak 70 öğrenci ve veli katılmış olup tamamı el yapımı oyuncaklardan oluşuyor. Yapılan bu oyuncaklar Eskişehir’de kardeş okul olan avukat Vahap Demirel İlkokulu´na gönderilecek. Ayrıca kardeş okuldan da yapılan oyuncaklar bizim okulumuza gelmiştir.” şeklinde konuştu.

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ise, “Bakanlık olarak böyle projeleri önemsiyoruz. Bugünlerde de gündemde olan ve yoğun bir şekilde okullarımızda da uygulanan Sıfır Atık projesine uygun olan anasınıfarından başlayarak öğrencilerin ellerinden naylon oyuncakları alarak onların yerine el emeği

göz nuru olan bezden ve ahşaptan yapılan oyuncaklar vermeyi hedeflemekteyiz. Böyle projeleri destekliyor emeği geçen başta Proje Sorumlusu İngilizce öğretmeni Fatma Kankal olmak üzere okul yöneticilerini, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ederim.” dedi.

Sağlık

Vardiyalı Çalışanlara Diyetisyen Uyarısı!

Sağlık

HİPERTANSİYON HASTALARINA 10 ÖNEMLİ YAZ ÖNERİSİ!

Sağlık

HAVUZ KEYFİ YAPARKEN, GÖZLERE DİKKAT

Sağlık

BOYUN AĞRISINDAN 3 ADIMDA KORUNMA YÖNTEMİ!