Son Haberler

Sinek uçuşmalarına karşı yaban mersini ve bal kabağı tüketin

ÖFKENİZİN SİZİ YENMESİNE İZİN VERMEYİN

Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonlarını önlemenin 10 yolu

Mutlu insanlar, başkalarına zarar vermiyor!

YAŞLI NÜFUSU SON 5 YILDA YÜZDE 16 ARTTI

Büyük zaferin 104. yılı kutlandı

‘Biz oyuncaklarımızı kendimiz yapıp paylaşıyoruz'

Karacabey Ömer Matlı İlkokulu İngilizce Öğretmeni Fatma Kankal rehberliğinde “Biz Oyuncaklarımızı Kendimiz Yapıp Paylaşıyoruz” projesi kardeş okul olan Eskişehir Avukat Vahap Demirer İlkokulu ile başladı.

   Projenin tanıtımına Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de katıldı. Okul Müdürü Hikmet Ulga, “Projenin ana hede öğrencilerde paylaşım duygularını geliştirmek olup bunun yanında öğrencileri biraz olsun teknolojiden uzak tutmak ve velilerimizin çocuklarına evde oyuncaklarını beraber yaparak biraz daha fazla zaman ayırmalarını sağlamaktır.” dedi.

   Ulga, “Projeye yaklaşık olarak 70 öğrenci ve veli katılmış olup tamamı el yapımı oyuncaklardan oluşuyor. Yapılan bu oyuncaklar Eskişehir’de kardeş okul olan avukat Vahap Demirel İlkokulu´na gönderilecek. Ayrıca kardeş okuldan da yapılan oyuncaklar bizim okulumuza gelmiştir.” şeklinde konuştu.

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ise, “Bakanlık olarak böyle projeleri önemsiyoruz. Bugünlerde de gündemde olan ve yoğun bir şekilde okullarımızda da uygulanan Sıfır Atık projesine uygun olan anasınıfarından başlayarak öğrencilerin ellerinden naylon oyuncakları alarak onların yerine el emeği

göz nuru olan bezden ve ahşaptan yapılan oyuncaklar vermeyi hedeflemekteyiz. Böyle projeleri destekliyor emeği geçen başta Proje Sorumlusu İngilizce öğretmeni Fatma Kankal olmak üzere okul yöneticilerini, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ederim.” dedi.

Sağlık

Sinek uçuşmalarına karşı yaban mersini ve bal kabağı tüketin

Sağlık

Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonlarını önlemenin 10 yolu

Sağlık

SAĞLIKSIZ UYKU, ÖMÜRDEN 6-10 YIL ÇALIYOR

Sağlık

BU BESİNLER HEM SAĞLIK HEM MUTLULUK VERİYOR