Son Haberler

‘Kılıçdaroğlu yalnız değildir'

Bursa Büyükşehir ŞAMPİYON

Hayvanat Bahçesi'nde bayram coşkusu

Türkiye'nin en büyük maratonu İznik Ultra sona erdi

Yeni meclisten birlik mesajı

Şehit Annesi; “Sizler de benim evlatlarımsınız”

Girişimci kadınlar güçlerini birleştirdi

Karacabey’de sadece kadınların çalıştığı lokanta ev yemekleri ile ilçenin gözde mekanlarından biri oldu.

Karacabey'de Ülkü Koç isimli kadın girişimcinin işletmeciliğini yaptığı, ev yemekleri ile nefis lezzetleri müşterilerine sunan lokanta büyük ilgi görüyor. Lokantada sadece bayanların çalışması ise farklılık katıyor. 

   Yemeklerin hazırlanmasında ve masalara servisinde sadece bayanların olması müşteriler tarafından da gönül rahatlığı ile tercih edilen bir mekan haline gelmesini sağlıyor. Ülkü'nün Mutfağı çevresindeki tecrübeli bayanlardan oluşturduğu ekip ile ilçede iddialı hizmetlerini vermeye başladı.
   Evde hazırladığı yemeklerin çevresi tarafından çok beğenildiğini söyleyen Ülkü Koç, olumlu eleştiriler ve tavsiyeler sonucunda ev yemekleri üzerine bir lokanta açmaya karar verdiğini söyledi.
   Evde oturmak yerine çalışarak aile bütçesine katkıda bulunmak amacıyla lokantayı faaliyete geçiren 3 çocuk annesi, kadın girişimci Ülkü Koç, KOSGEB'e de başvuruda bulunarak gücüne güç katmayı hedefliyor. 
'Ev hanımlarının yemeklerini de satabiliriz'
   İş yerini açtığında öncelikle kendi yemeklerini yapıp satmak ve ev hanımlarının da hazırladığı yemeklerin de satışına yardımcı olmak istediğini ifade eden Ülkü Koç, "Küçük çocukları olduğu için çalışamayan ev hanımlarının da aile ekonomisine katkıda bulunmalarına yardımcı olmak istiyorum. Mesela çok güzel yemek yapan ev hanımları vardır. Sarma, yemek çeşitleri, börek ve pasta gibi güzel becerileri olan hanımlar ürünlerini yapıp bize getirebilirler. Biz lokantamızda satalım ve onlarında para kazanmalarına yardımcı olalım. Amacımız kadınların ekonomideki gücünü desteklemek." dedi.
KOSGEB'den destek
   KOSGEB desteği ile kendi işinin patronu olduğunu aktaran Ülkü Koç, " Kadın istihdamının desteklenmesi ve ekonomimize katkı sunmak amacıyla açılan KOSGEB kurslarına katıldım. 50 bin TL destek almaya hak kazandım. Onaylandı ve yakın zamanda ödemeyi yapacaklar. KOSGEB desteği ile gücümüze güç katacağız." şeklinde konuştu.
'Çevremdekiler cesaret verdi'
   Koç, "Mekanımıza gelen müşterilerin  yemeklerimizi beğenmesi ve başkalarına tavsiye etmesiyle günden güne daha çok tercih edilmeye başlandık. İlk başladığımızdan bu yana işyerimiz hiç boş kalmıyor. Sürekli yeni müşterilerimiz de oluyor. Tabi beğenilen yemeklerimiz cemiyetlerde de tercih ediliyor. Bu kadar etkili olacağını beklemiyordum açıkçası. Çevremin bana verdiği cesaret ile bu yola çıktım. Arkadaşlarımla güzel bir ekip oluşturduk ve hijyenik bir ortamda yemekler hazırlıyoruz."dedi.
'Yemeklerimizin adını müşteriler koyuyor'
   Her gün farklı menülerle müşteriye güzel tatları sunmaya çalıştıklarını ifade eden Koç, "Bir gün öncesinden ne yemek yapacağımızı kararlaştırıyoruz. Kendi oluşturduğumuz yeni yemek tariflerimiz var. Bunları müşterilerimizde çok beğeniyor. Hatta bazı yeni yemeklerimizin adını müşterilerimiz koyuyor. Aldığımız olumlu eleştiriler bize daha çok ilham veriyor ve daha lezzetli yemekleri sunabilmek için çalışıyoruz."
'Hijyen bizim için çok önemli'
   Hijyenik bir ortamda sağlıklı yemekler yapmanın öncelikli olduğunu söyleyen işletme sahibi Koç, "Lokantamıza gelen müşterilerimize her zaman sağlıklı yemekler sunuyoruz. Yemeklerimiz de kesinlikle katkı maddesi kullanmıyoruz. Çalışma ortamımızı sürekli olarak temiz tutmaya özen gösteriyoruz. Yaptığımız her ürünü vicdanımız rahat bir şekilde müşterilerimize servis ediyoruz. " ifadelerini kullandı.

Sağlık

SAĞLIKLI KİLO ALMAK İSTEYEN ..

Sağlık

4 Çocuktan yalnızca 1'i düzenli fiziksel aktivite yapıyor!

Sağlık

VÜCUDUNUZU AÇLIK STRESİNE SOKMAYIN

Sağlık

Uyku apnesinin sebebi burundaki duvar eğriliği olabilir