Son Haberler

Ulubat Gölü Sulama Birliği'nden satılık daire

Karacabey Belediyesi iş makinesi kiralama hizmeti alacak

Silo İletim Sistemi Alınacaktır

Ulaşımda ‘İhtisas' da yapıldı

CHP'li vekil, bakana otomotiv test merkezini sordu

Tahkim ve arabuluculukta bir ilk daha

İYİ Parti’den 14 Eylül mesajı

İYİ Parti  Karacabey İlçe Başkanı İsa Coşkunsoy, Karacabey'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkanı İsa Coşkunsoy  mesajında şu ifadelere yer verdi;
   "1336 yılında Osmanlıların Lipodyum ( Uluabat ) kalesini almaları ile, Kirmasti ( M.K.Paşa ) ve Mihaliç  (Karacabey) Tekfurları,Orhan Gazi'ye armağanlarla gelerek bağlılılıklarını bildirmeleri ile 6 asır kadar Osmanlı egemenliğinde sukünet içersinde yaşayan Karacabey,1.nci Dünya Savaşından sonra 2/3 Temmuz 1920 de Yunan'lılar tarafından işgal edilmiş, 14 Eylül 1922' de Ordu'muzun şehre girmesiyle işgalden kurtarılmıştır.
   Barışın ve huzurun kenti güzel İlçe'miz 2 Temmuz 1920 de işgalle birlikte,Yunan zulmünü ve katliamını yaşayan acılı bir şehir kimliğine bürünmüştür.
   30 Ağustos'ta Başkomutanlık Meydan Muharebesinde düşmanın tepesine  indirilen yumruk,ülkenin her yerinde hissedilmiş Türk Ordusu,silahlı milislerinde büyük desteği ile “ 2 Yıl,2 Ay ve 12 Gün “ süren mücadelenin ardından 14 Eylül 1922 Perşembe günü 3.Kolordunun Süvari Fırkası sevinç gösterileri arasında İlçe'ye girerek  Yunan işgalini ve mezalimini sona erdirir.
   9 Eylül 1922'de Yunan Ordusunun İzmir'de denize dökülmesiyle birlikte 
Karacabey, asırlar geçsede unutulmayacak felaket dolu 4 gün yaşamıştır.10-11-12 ve 13 Eylül 1922 tarihlerinde gördüğü katliam,zulüm, işkence, soygun ve sonrasında yakılan 7158 ev,18 cami ve 8 han ile öldürülen insanlarımızın acısı unutulmayacaktır.
   Ata'larımızın canları pahasına emanet bıraktığı bu toprakları aynı kararlılık ve özveri ile koruma ve yüceltme azmindeyiz. Bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya gösteren Türk Milleti,şehit kanlarıyla sulanan bu toprakları canı pahasına da olsa düşmana teslim etmeyecek,özgürlüğümüzün sembolu şanlı bayrağımız göklerde dalgalanmaya devam edecektir.
   Bu vesileyle Karacabey'imizin özgürlüğe kavuşmasının 96.yılı olan 14 Eylül Kurtuluş Bayramı'mızı canı gönülden kutlar,başta Başkomutan'ımız Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere silah arkadaşlarını ve vatanı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle,Gazi'lerimizi de  minnet ve şükranla yad ederim."

Sağlık

Masa Başında Çalışıyorsanız Egzersizi İhmal Etmeyin

Sağlık

GRİBE MEYDAN OKUYAN 10 ÖNERİ!

Sağlık

Sabri Ülker Vakfı İyot Yetersizliğine Dikkat Çekiyor

Sağlık

Kemik erimesine karşı, zıplayabildiğin kadar zıpla!