Son Haberler

‘Kılıçdaroğlu yalnız değildir'

Bursa Büyükşehir ŞAMPİYON

Hayvanat Bahçesi'nde bayram coşkusu

Türkiye'nin en büyük maratonu İznik Ultra sona erdi

Yeni meclisten birlik mesajı

Şehit Annesi; “Sizler de benim evlatlarımsınız”

İYİ Parti’den 14 Eylül mesajı

İYİ Parti  Karacabey İlçe Başkanı İsa Coşkunsoy, Karacabey'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkanı İsa Coşkunsoy  mesajında şu ifadelere yer verdi;
   "1336 yılında Osmanlıların Lipodyum ( Uluabat ) kalesini almaları ile, Kirmasti ( M.K.Paşa ) ve Mihaliç  (Karacabey) Tekfurları,Orhan Gazi'ye armağanlarla gelerek bağlılılıklarını bildirmeleri ile 6 asır kadar Osmanlı egemenliğinde sukünet içersinde yaşayan Karacabey,1.nci Dünya Savaşından sonra 2/3 Temmuz 1920 de Yunan'lılar tarafından işgal edilmiş, 14 Eylül 1922' de Ordu'muzun şehre girmesiyle işgalden kurtarılmıştır.
   Barışın ve huzurun kenti güzel İlçe'miz 2 Temmuz 1920 de işgalle birlikte,Yunan zulmünü ve katliamını yaşayan acılı bir şehir kimliğine bürünmüştür.
   30 Ağustos'ta Başkomutanlık Meydan Muharebesinde düşmanın tepesine  indirilen yumruk,ülkenin her yerinde hissedilmiş Türk Ordusu,silahlı milislerinde büyük desteği ile “ 2 Yıl,2 Ay ve 12 Gün “ süren mücadelenin ardından 14 Eylül 1922 Perşembe günü 3.Kolordunun Süvari Fırkası sevinç gösterileri arasında İlçe'ye girerek  Yunan işgalini ve mezalimini sona erdirir.
   9 Eylül 1922'de Yunan Ordusunun İzmir'de denize dökülmesiyle birlikte 
Karacabey, asırlar geçsede unutulmayacak felaket dolu 4 gün yaşamıştır.10-11-12 ve 13 Eylül 1922 tarihlerinde gördüğü katliam,zulüm, işkence, soygun ve sonrasında yakılan 7158 ev,18 cami ve 8 han ile öldürülen insanlarımızın acısı unutulmayacaktır.
   Ata'larımızın canları pahasına emanet bıraktığı bu toprakları aynı kararlılık ve özveri ile koruma ve yüceltme azmindeyiz. Bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya gösteren Türk Milleti,şehit kanlarıyla sulanan bu toprakları canı pahasına da olsa düşmana teslim etmeyecek,özgürlüğümüzün sembolu şanlı bayrağımız göklerde dalgalanmaya devam edecektir.
   Bu vesileyle Karacabey'imizin özgürlüğe kavuşmasının 96.yılı olan 14 Eylül Kurtuluş Bayramı'mızı canı gönülden kutlar,başta Başkomutan'ımız Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere silah arkadaşlarını ve vatanı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle,Gazi'lerimizi de  minnet ve şükranla yad ederim."

Sağlık

SAĞLIKLI KİLO ALMAK İSTEYEN ..

Sağlık

4 Çocuktan yalnızca 1'i düzenli fiziksel aktivite yapıyor!

Sağlık

VÜCUDUNUZU AÇLIK STRESİNE SOKMAYIN

Sağlık

Uyku apnesinin sebebi burundaki duvar eğriliği olabilir