Zabıtadan dilenci operasyonuBursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentin merkezi noktaları ve cami önlerinde vatandaşların duygularını sömürerek dilencilik yapanlara karşı operasyon düzenledi.
Bayramda ulaşım ücretsiz Bursa'da ulaşım, Kurban Bayramı nedeniyle 11-14 Ağustos tarihleri arasında gün boyu herkes için ücretsiz olacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı için de ayrıca alınan karar, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oybirliğiyle kabul edildi.
BUSKİ faturaları artık cebinizdeAbone memnuniyetine yönelik çalışmalarıyla hizmet kurumu olmanın seçkin örneklerine imza atan Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, su faturalarını vatandaşa SMS yoluyla ulaştıracak.
BUÜ Tanıtım ve Tercih Günleri başlıyorBursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), üniversite adayı öğrencilere yönelik ‘Tanıtım ve Tercih Günleri' etkinliği düzenliyor. 23-25 Temmuz tarihleri arasında Görükle Merkez Kampüsü'nde devam edecek olan etkinlikte öğrencilere üniversite hakkında tüm bilgiler anlatılacak.
İlçe Jandarma'da nöbet değişimiKaracabey'e geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Ağrı İl Jandarma Komutanlığı'ndan gelen Yüzbaşı Mutlu Tokmak, Ankara Güvercinlik Jandarma Okullar Komutanlığı'na atandı. Karacabey'in yeni İlçe Jandarma Komutanlığı'na ise Şanlıurfa'nın Harran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Uyanık getirildi.
Meydanın simgesi ilgi odağı olduMustafakemalpaşa Belediyesi'nin ilçenin simgesi olarak Adnan Menderes Meydanı'na yaptırdığı "Mustafakemalpaşa" yazısı 7'den 70'e herkesin ilgi odağı haline geldi.
Tarıma ve çiftçiye tam destekKaracabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçenin önemli tohumculuk firmalarından Limagrain'in Türkiye Genel Müdürü Dr. Cenk Saraçoğlu ile bir araya geldi. Gerçekleşen görüşmede ilçedeki tarımsal ve teknolojik yatırımlar masaya yatırılırken, Başkan Özkan 3T vizyonu ile yola çıktıklarını ve bu anlamda tarım ve teknolojide daha iyi noktalara ulaşmak için tarımı ve çiftçileri desteklemeye devam edeceklerini belirtti.
Bakırköy kavşağında sorun çözüldüKaracabey'de daha önce sık sık kazalara sahne olan Bakırköy Kavşağında bulunan trafik ışıklarını besleyen otomasyon panosunun geçtiğimiz haftalarda kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınması sonrası bölgedeki trafik ışıkları da kullanım dışı olmuştu. Trafik akışı açısından çok kritik bir yer olan Bakırköy kavşağındaki sinyalizasyon sisteminin yeniden çalışmasını isteyen Bakırköy Mahalle Muhtarı Kazım Önen'in bu çağrısı yanıt buldu. 
Meclis ‘Olağanüstü' toplanıyor!
Bayramda ulaşım ücretsiz olacakBursa Büyükşehir Belediye Meclisi, 4'ncü toplantısında ulaşımın ücretsiz yapılması konusu görüşülürken tansiyon yükseldi. Tartışmaların ardından Kurban Bayramı'nda ulaşımın ücretsiz olması oybirliğiyle kabul edildi.