BURSA TÜRK KIZILAY'IN BAĞIŞ STANTLARI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYORTürk Kızılay Bursa Şubesi, Ramazan Ayı'nın bereketini ihtiyaç sahipleri ile paylaşabilmek, hayırseverlerin destekleri ile güçlenen merhamet elini  bu mübarek ayın ruhuna uygun şekilde daha büyük kitlelere ulaştırabilmek adına çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.
Hemşehri Dernekleri iftar sofrasında buluştuKaracabey Hemşehri Dernekleri Federasyonu (KARFED), önceki akşam iftar yemeğinde buluştu. Osman Bektaş başkanlığında ilçedeki hemşehri dernek başkan ve yöneticilerinin yer aldığı iftar programına, Kaymakam Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Atbaş ve siyasiler katıldı.
CHP'li Sarıbal, geyik avına tepki gösterdi
BAYRAMDA YOLA ÇIKACAKLARA ÖNERİLERRamazan Bayramı öncesinde yola çıkmayı planlayanlar için önemli tavsiyelerde bulunan Michelin, uzun yola çıkmadan önce lastik kontrolünün mutlaka yapılması gerektiğinin altını çiziyor.
Nesli Tehlike Altındaki Kuşların Avına İzin​​​​​​​23 Mayıs 2019 tarihinde toplanan Merkez Av Komisyonu, nesli küresel ölçekte tehlike altında olan üveyik ve elmabaş patka kuş türlerinin avlanmasına izin verdi.
Uludağ'da yol bahanesiyle ağaçlar kesildiBursa'da yol genişletme çalışmaları sebebiyle Uludağ'ın eteklerindeki yüzlerce ağaç kesildi. Çevreciler ağaç kesilmesine tepki gösterdiler.
Nafakaya yeni düzenleme geliyorAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, süresiz nafakanın adil olmadığını belirterek çalışmada sona gelindiğini açıkladı.
Derdimiz Orhaneli, heyecanımız BursaBursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Harmancık ve Büyükorhan'ın ardından Orhaneli'nde düzenlenen iftar programında da vatandaşlarla bir araya geldi.
'NEDEN 3 HASTANE ŞEHİR HASTANESİ'NE TAŞINIYOR'TÜİK verilerine göre Bursa'nın kişi başına düşen doktor sayısı, yatak sayısı gibi sağlık hizmetlerinde Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu ve hastanelerin yetersiz kaldığına dikkat çeken CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, konuyu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.
Belediye işportacıya göz açtırtmayacakMustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, vergisini veren esnafın korunması adına gezici olarak açıkta yapılan kayıt dışı her türlü satışa engel olacaklarını, bu konuda kanun ve mevzuat çerçevesinde kendilerine verilen yükümlülükleri uygulamaya kararlı olduklarını söyledi.