Son Haberler

by COTTON'dan Karacabey Belediyespor'a destek

AK Parti Bursa teşkilatından Özkan'a ziyaret

Büyükşehirin 2018 yılı faaliyet raporuna onay

Uyku apnesinin sebebi burundaki duvar eğriliği olabilir

DİYETLER HAKKINDA DOĞRU SANILAN 10 YANLIŞ

‘İlahi Aşk' ile huzur yolculuğu

KTB'den Yörex Fuarı'na çıkarma

Karacabey Ticaret Borsası, Antalya'da 24-28 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen, “9.YÖREX Fuarı”na geçen yıl olduğu gibi yine stant açarak katılım sağladı. KTB'nin ürün standı, en çok ilgi görenler arasında yer aldı.

Türkiye'nin ilk yöresel ürünler fuarı olan Yörex'in açılışına; Bursa eski Valisi ve şuan Antalya Valisi olan Münir Karaloğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, fuara ev sahipliği yapan Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, tüm illerden ve ilçelerden gelen Oda ve Borsa başkanları katıldı.

   Açılışta konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Yörex'in amacı, yöresel ürünlerin kaybolup gitmemesidir. Oda ve Borsalarımız 150'den fazla ürünü tescil ettirdi. Coğrafi işaret, zenginlik demektir. Zengin olmak istiyorsanız bunlara sahip çıkın ve markalaştırın. Ticaret Bakanlığı'mız yöresel ürünlere % 1 oranında raflarda yer ayrılmasını sağladı. Perakende sektörü ile üreticiyi buluşturan bu fuar, Avrupa'ya açılmamız için de güzel bir vesiledir. Uluslararası arenada da ürünlerimizi tescilleyerek başarımızı devam ettirmeliyiz. Benim tüm Oda ve Borsalarıma olan inancım tam. Hep birlikte başardık ve başarmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
   YÖREX Fuarı ile ilgili değerlendirmede bulunan Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan ise, “Daha önce ziyaretçi olarak katıldığımız Yörex Fuarı'nda ilk kez geçen yıl stant açmış ve başarılı bir organizasyonu gerçekleştirmiştik. Bu sene üzerine daha da koyarak başarımızı perçinledik. Başta coğrafi işaretli ürünümüz Karacabey Soğanı'nı, dünyanın en iyi aromasına sahip Karacabey domateslerinden yapılan salçamızı, Kurşunlu Mahalle'mizdeki dünyanın en büyük ıhlamur ormanlarından hasat edilen ıhlamurları ve 3 asırdır yöremize özgü tat olan Mihaliç Peyniri'ni tanıttık. Fuarın amacı zaten yöresel ürünlerimizi ön plana çıkarmaktı. Soğandan sonra peynirimizi de coğrafi işaretli ürün yapmayı hedefliyoruz ve bunun çalışmalarına başladık. TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nun her fırsatta vurguladığı gibi yöresel ürünlerimizi önce ulusal alanda, ardından da uluslararası alanda tanıtıp markalaştırmak ve ticari hacmini genişletmek amacındayız. Ticaret Borsası olarak misyonumuz budur. Üyelerimizin yeni bağlantılar kurup ticari ağlarını büyütmesini hedeflemekteyiz. Biz de Borsa olarak böyle fuarlarda yer almalı ve reklamımızı yapmalıyız.” dedi.
   Antalya'daki fuarda Karacabey Ticaret Borsası'nın ürün standının büyük ilgi gördüğüne dikkat çeken Bertan, “TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu, standımızı ziyaret ederek ürünlerimizi inceledi ve Borsamıza başarılı katılım için teşekkür etti. Bursa eski Valisi ve şimdiki Antalya Valisi Sayın Münir Karaloğlu, Iğdır Valisi Sayın Enver Ünlü, Antalya Milletvekili Sayın Çetin Osman Budak, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Çandır, Antalya Kepez Belediye Başkanı Sayın Hakan Tütüncü ile diğer Oda ve Borsa Başkanları ve halkımız, yoğun katılımlarıyla standımızı ziyaret ederek bizleri onurlandırdı. Yörex'e katılım sağlayan tüm firmalarımıza, üyelerimize, Meclis Başkanımız Sayın Halit Elbir ve Meclis Üyelerimiz Tuncay Karagöz, Murat Efe, Ali İhsan Aydın, Sezgin Can, Fatih Kaçar ve Tamer Gündağ'a; Karacabey İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cemer Erken ile başarılı personelimize teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.
   Fuarın açılış günü, Karacabey Ticaret Borsası Genel Sekreteri Özer Yarışlı, TRT Haber kanalına canlı yayında açıklamalar yaparak Karacabey'in tescilli ürünü soğanın uluslararası platformda da tanıtılmasını sağladı. Büyük toptancı firmalarla da üretici arasında köprü kurulmasına vesile olduklarını belirten Özer Yarışlı, “Sizin oraların nesi meşhur?” sloganıyla gerçekleşen fuarda, Karacabey'i tanıtmanın haklı gururunu yaşadıklarını, ticari bağlantılar kurularak olumlu geri dönüşlerle fuarı tamamladıklarını sözlerine ekledi.
   Fuar boyunca halkın yoğun ilgi gösterdiği Karacabey Ticaret Borsası standında salçalı ekmek, Mihaliç peyniri, ıhlamur ve Borsa logolu şapkalar halka ikram edildi.
   Yörex Fuarı'nda ayrıca; Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa Ticaret Borsası (BTB), Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Gemlik Ticaret Borsası (GTB), Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO), Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO), İznik Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Bursa Büyükşehir Belediyesi (BBB), Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) da katılarak tüm Bursa'yı temsil etti.
   Bursa'ya özgü tatlardan Karacabey ürünlerinin yanı sıra; kestane şekeri, deveci armudu, ekmek ayvası, Bursa ipeği, Gedelek turşusu, Gemlik zeytini ve zeytinyağı, Yenişehir dolma biberi ve ayçekirdeği, Kemalpaşa tatlısı ve közlenmiş biberi, İnegöl çileği ve İznik Çinisi de Yörex Fuarı'nda tanıtıldı.

Sağlık

Uyku apnesinin sebebi burundaki duvar eğriliği olabilir

Sağlık

DİYETLER HAKKINDA DOĞRU SANILAN 10 YANLIŞ

Sağlık

EPİLEPSİ HAKKINDA DOĞRU SANILAN 10 YANLIŞ!

Sağlık

Doğada Gözlerimizi Dinlendirme Zamanı