Son Haberler

Karacabey/Drama'da dükkan,depo ve konut ihale ile satılacaktır

Işık Üniversitesi ve TÜBİTAK Uzay Teknolojileri İçin Birlikte Çalışacak

BU HASTALIKLAR DEPRESYONU TAKLİT EDİYOR!

Çocuklardaki Sosyal Fobinin Kaynağı..

KİLO ALMANIZIN NEDENİ ÇOK YEMEK OLMAYABİLİR

Yeni kimliklerde temassız çipe dikkat

Servet Somuncuoğlu Parkı hizmete açıldı

Karacabey'de, yıkılan hapishane alanında yapımı tamamlanan ve içerisinde kafeterya, çay bahçesi ve oyun gruplarının yanı sıra, büyük bir otopark alanının da yer aldığı Servet Somuncuoğlu Parkı, yapılan törenle hizmete açıldı.

Parkın açılışına Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, merhum Servet Somuncuoğlu'nun eşi Nevin Somuncuoğlu ve yakınları, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. 

   Törende konuşan Servet Somuncuoğlu'nun eşi Nermin Somuncuoğlu,” Benim için çok duygulu ve onur verici bir gün. Bu vesileyle eşim Servet Somuncuoğlu'nun isminin burada yaşatılmasından dolayı Belediye Başkanımız Ali Özkan'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizim hayatımızda Karacabey'in çok önemli yeri var. Güzel günlerimiz hep Karacabey'de geçti. Karacabey'in bağrından koparak Türk kültürüne büyük katkıları olan Servet Somuncuoğlu'nun gençlere örnek olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.
   Yapılan dönüşüm çalışmalarıyla birlikte, Karacabey'deki otopark sorununa çözüm için somut adımlar atmaya başladıklarına vurgu yapan Başkan Özkan, “Otopark sorununu çözmek için yaptığımız titiz çalışmalar, artık sonuç vermeye başladı. Otoparklar ve sosyal alanlarla birlikte, şehrin nefes almaya ihtiyaç duyduğu bölgelerde gerçekleştirdiğimiz proje çalışmaları, bir bir hayata geçiyor. Parkımızda, 110 araç ve 17 kamyon için otopark alanımız olacak. Ayrıca fitness alanları, çocuk oyun alanları, basketbol ve suni çimli mini futbol sahaları yer alıyor. Bunun yanında, otopark içinde ağaçlandırma çalışması yapılabilecek 285 m2 yeşil alanımız da bırakıldı. Tüm bu çalışmalarımızın, bölgeye önemli bir değer kazandıracağına inanıyorum” şeklinde konuştu.
   Önemli şahsiyetleri yaptıkları projelerde yaşatmak istediklerini belirten Başkan Özkan, “ Buraya genç yaşta hayata veda eden, kendisini Türk dünyasına adayan merhum Servet Somuncuoğlu'nun ismini koymaya karar verdik. Aile fertleriyle istişare ettik. Karacabey Belediye Meclisi'nin bütün meclis üyeleriyle karar vererek burada Servet Somuncuoğlu'nun isminin yaşatılmasını kararlaştırdık. Bu konuda bütün meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Servet Somuncuoğlu genç nesillere aktarılması gereken bir isim. Kendisini Türk dünyasına adamış birisi.  Bu uğurda mücadelesini gerçekleştirmiş ve bilgi birikimlerini de gelecek nesillere istifade edilmek için eserler bırakmış bir isim. Ben Servet Somuncuoğlu'nun hemşerisi olmaktan onur duyuyorum” dedi.
   Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardında, katılımcılara pilav ve ayran ikramında bulunuldu.

Sağlık

BU HASTALIKLAR DEPRESYONU TAKLİT EDİYOR!

Sağlık

KİLO ALMANIZIN NEDENİ ÇOK YEMEK OLMAYABİLİR

Sağlık

Çocuğunuz Akran Zorbalığına Maruz Kalıyor Olabilir Mi?

Sağlık

OMURGAYI TEKNOLOJİYE KARŞI KORUMANIN 14 BASİT YOLU