Son Haberler

Zabıtadan dilenci operasyonu

Ata sporlarına renkli kortej

Mobiliyum AVM'den spora destek

KIRGIZİSTAN MECLİS BAŞKANI DASTANBEK DZHUMABEKOV İZNİK'TE

Bayramda ulaşım ücretsiz

BUSKİ faturaları artık cebinizde

Diyanet'ten büyük hizmet zekat sitesi yayına girdi

Türkiye Diyanet Vakfı, içeriğinde zekata dair bilgilerin yer aldığı yeni bir sistemi devreye koydu.

Dünyanın mazlum coğrafyalarına hayırsever Türk halkının yardımlarını güvenle ulaştıran TÜrkiye Diyanet Vakfı hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek büyük bir açığı kapattı.

    Türkiye Diyanet Vakfı tarafından devere sokulan zekat sitesi, rahmet mevsimi Ramazan ayında zekatlarını vermek isteyen vatandaşlara kolaylık sağlayacak.

    Zekat ilgili dini bilgilerin yer aldığı zekat sitesinin en öne çıkan özelliği ise otomatik zekat hesaplama modülü oldu.

    Zekât bağışları Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile iş birliği halinde, öncelikle Vakfın yurt içi ve yurt dışındaki eğitim çalışmalarında burslu öğrencilere destek amacıyla değerlendiriliyor. Ayrıca, kriz bölgeleri başta olmak üzere İslam dünyasının birçok noktasındaki dinimizce zekât verilebilecek nitelikte olan mazlum mağdur ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

    Zekât bağışlarının değerlendirildiği yurt dışındaki eğitim kurumlarında 7.632 öğrenci destekleniyor. Yurt içinde ise Uluslararası Öğrenci programı kapsamında çeşitli kademelerde ülkemizde misafir olan toplam 2755 öğrenciye burs desteği veriliyor.

    Yurt içinde ve yurt dışında zekât gelirlerinin değerlendirildiği Hayri ve insani yardım faaliyetlerinden yaralanan ihtiyaç sahiplerinin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. 145 ülkede faaliyet gösteren bir kurum olma sorumluluğuna sahip Türkiye Diyanet Vakfı bu yardımları zekâtla finanse etme gereğini de beraberinde getiriyor.

 

ZEKAT SİTESİNİ ZİYARET ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ>>>

OTOMATİK ZEKAT HESAPLAMA ROBOTU İÇİN TIKLAYINIZ>>>

Sağlık

SICAK HAVALARDA TANSİYONU DAHA SIKI TAKİP EDİN

Sağlık

Merkel'in gizemli hastalığına ön tanı

Sağlık

EN YAYGIN BEYİN HASTALIĞI: MİGREN

Sağlık

ŞEKERSİZ ŞEKER HASTALIĞINA DİKKAT!