Nikah olmadan yaşanan birliktelik haramdırErbaş, "Evlilik dışı birliktelikler ve 'cinsel özgürlük' adı altında gündemde tutulmaya çalışılan 'serbest yaklaşımlar', kadının da erkeğin de saygınlığını ve haklarını korumaktan uzaktır. Meşru ve muteber bir nikâh olmadan yaşanan birliktelik, Allah tarafından haram kılınmıştır." dedi.
İlk hacı kafilesi yola çıkıyorBu yıl kutsal topraklara gidecek hacı adayları, 5 Temmuz Cuma gününden itibaren yola çıkacak.
2019 yılı vekaletle kurban fiyatları belli olduDiyanet İşleri Başkanı Prof Dr. Ali Erbaş 2019 yılında kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfı organizasyonuyla vekaleten kestirecek vatandaşlar için yurt içi ve yurt dışı fiyatlarını açıkladı.
Kadir Gecesi inanç ve ahlakı yeniden kuşanma zamanıdırDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kadir Gecesi münasebetiyle yayınladığı mesajında “İnsan kendisine sunulan ikramların değerini anladığı oranda kendi kadrini de yükseltecektir” dedi.
Kadir Gecesi...Kadir Gecesi Kur'an'da belirtildiğine göre, içerisinde Kadir Gecesi bulunmayan bin aydan daha hayırlıdır. Kur'an, Ramazan ayında (Bakara, 2/185) ve bu gecede indirilmiştir (Kadr, 97/1).
Ramazan'a özel gönül sohbetleriBüyükşehir Belediyesi'nin Merinos Park'taki Şehr-i Ramazan programında vatandaşlarla buluşan Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Ay,  Ramazan ve oruç ibadetini anlattı.
Diyanet'ten büyük hizmet zekat sitesi yayına girdiTürkiye Diyanet Vakfı, içeriğinde zekata dair bilgilerin yer aldığı yeni bir sistemi devreye koydu.
Teravih namazı nasıl kılınır?Teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazının kılınışını öğrenmek için bu haberi okuyabilirsiniz.
Ramazan hilali ilk önce Avustralya'da görülecekDiyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Astronomu Hümeyra Nur İşlek, hicri takvime göre bu yıl ramazan ayının başladığını bildiren hilalin ilk kez Avustralya kıtasının ortasından itibaren görülmeye başlayacağını söyledi.
2019 yılı fitre miktarı belli olduDiyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, 2019 Ramazan ayının başlangıcından 2020 Ramazan ayının başlangıcına kadar olan sürede geçerli olacak fitre miktarını belirledi.