Mevlid Kandili'nde semaya kutsal topraklarda ellerinizi açın

Her yıl milyonlarca müslümanı ağırlayan kutsal topraklar Medine ve Mekke, duaların kabul olduğu kandil günlerinde yoğunluğunu arttırıyor.

“Sünnet olmadan Kur'an anlaşılır mı?”

Tarihi Sakarya Orhan Camiinde sabah namazı kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Sünnet olmadan Kur'an anlaşılır mı?” dedi.

“Gençlerin zihinlerini karıştırmak istiyorlar”

Sakarya'da din görevlileriyle buluşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Gençlerin zihinlerini karıştırmak istiyorlar” dedi.

ŞEHRİN RUHU CAMİ, MİMARI İSE DİN GÖREVLİLERİ

9. Uluslararası Din Görevlileri Sempozyumu, “Şehir ve Medeniyetin İnşasında Cami ve Din Görevlilerinin Rolü” başlığıyla 3-4 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Sihir, Büyü, Tılsım: Gerçekler ve Efsaneler

Tarihin çok eski zamanlarından bu yana hep var olan, bilim ve teknolojinin kutsandığı çağımızda ise terk edilmek şöyle dursun, yeni görünümlerle yoğunlaşıp yaygınlaşan sihir ve büyü gerçekte var mıdır, etkisi nedir, nasıl korunulur?

Züferbey Camii'ne Büyükşehir makyajı

Tasavvuf Yaz Okulu'nu tamamlayan 102 katılımcıya sertifika

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü tarafından Kerim Vakfı'nın destekleriyle gerçekleştirilen Uluslararası Tasavvuf Araştırmaları Yaz Okulu Programı, halka açık seminerle tamamlandı. Tasavvuf araştırmalarının önde gelen isimlerinin ders verdiği yaz okulunu tamamlayan on bir farklı ülkeden 102 katılımcıya sertifikaları takdim edildi.

Hacı adaylarına enfeksiyon uyarısı!

İbadetini gerçekleştirmek üzere kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarının olası enfeksiyon hastalıklarına karşı tedbir alması önem taşıyor. Enfeksiyon hastalıklarından korunmanın ilk şartının hijyen ve aşı olduğunun altını çizen uzmanlar, “Hac bölgesindeki olası hastalıklara karşı koruyuculuğun başlaması için seyahat öncesinde aşılar tamamlanmalıdır” uyarısında bulundu.