Ramazan'a özel gönül sohbetleriBüyükşehir Belediyesi'nin Merinos Park'taki Şehr-i Ramazan programında vatandaşlarla buluşan Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Ay,  Ramazan ve oruç ibadetini anlattı.
Diyanet'ten büyük hizmet zekat sitesi yayına girdiTürkiye Diyanet Vakfı, içeriğinde zekata dair bilgilerin yer aldığı yeni bir sistemi devreye koydu.
Teravih namazı nasıl kılınır?Teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazının kılınışını öğrenmek için bu haberi okuyabilirsiniz.
Ramazan hilali ilk önce Avustralya'da görülecekDiyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Astronomu Hümeyra Nur İşlek, hicri takvime göre bu yıl ramazan ayının başladığını bildiren hilalin ilk kez Avustralya kıtasının ortasından itibaren görülmeye başlayacağını söyledi.
2019 yılı fitre miktarı belli olduDiyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, 2019 Ramazan ayının başlangıcından 2020 Ramazan ayının başlangıcına kadar olan sürede geçerli olacak fitre miktarını belirledi.
“Madde ve teknoloji bağımlılığından uzak duralım”Kredi ve Yurtlar Kurumu Gölbaşı Erkek Öğrenci Yurdu'nda akşam yemeğinde öğrencilerle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, öğrencilere madde ve teknoloji bağımlılığından uzak durmalarını tavsiye etti.
Mevlid Kandili'nde semaya kutsal topraklarda ellerinizi açınHer yıl milyonlarca müslümanı ağırlayan kutsal topraklar Medine ve Mekke, duaların kabul olduğu kandil günlerinde yoğunluğunu arttırıyor.
“Sünnet olmadan Kur'an anlaşılır mı?”Tarihi Sakarya Orhan Camiinde sabah namazı kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Sünnet olmadan Kur'an anlaşılır mı?” dedi.
“Gençlerin zihinlerini karıştırmak istiyorlar”Sakarya'da din görevlileriyle buluşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Gençlerin zihinlerini karıştırmak istiyorlar” dedi.
ŞEHRİN RUHU CAMİ, MİMARI İSE DİN GÖREVLİLERİ9. Uluslararası Din Görevlileri Sempozyumu, “Şehir ve Medeniyetin İnşasında Cami ve Din Görevlilerinin Rolü” başlığıyla 3-4 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek.