Diğer Yazarlar

Yasin KESKİN

Karacabey'de hayatı çekilmez hale getiren kural tanımazlık

Enes ZİYA

Cemaatle namaz ve kamet

Ahmet KUDU

İki bedende bir can

Nureddin ÇINAR

Türkiye'ye karşı birleşenler

Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU

HİRASINA HAPSEDİLEN MUHAMMEDİ SEVDA

Didem SARIBAŞ

Bayramda Tatlı Yiyebilir miyiz?

Ziya ERBİR

Nefisle mücadele

Said Nursi ER

Bismillah diyerek yola çıktım

Erhan DOĞAN

BABA OLAN DEVLETTEN HİZMETKÂR DEVLETE

Nuri DEMİR

Örnek müslüman

Burak Can ÇELİK

MİKRO SİYASET

Serkan ÖKÇE

Uygarlık ve Kentleşme

YAZARLAR

Tüm Yazıları Nureddin ÇINAR

Türkiye'ye karşı birleşenler

08.06.2019 13:01

Türkiye’ye karşı örgütlü katil sürüsüyle ABD bayrağı altında toplananlara bakıldığında, bugüne kadar hangi sıfatlar altında, hangi gizli servisler tarafından kamufle edilmiş kriptolar olduğunun yanıtı alınacaktır.

    Yıllardır bu ülkede hem kamu kesiminde hem özel sektörde ayrıcalıklı konumlarda bulunan, gençleri kışkırtıp onları ölüme sürükleyen bu aşağılık zihniyetin temsilcilerinin kendilerine süslü sıfatlar takması bu tür siyasi gruplar oluşturması veya var olanlara katılması yanıltmasın.

“Onların bu tür ideolojilerle bağlantısı ancak Batılı servislerle olan derin ilişkilerini saklamak içindir. Afrin Harekâtı karşısındaki tavırları, bu oyunun bitmesine vesile olmuş, bu güruhta yer alanların hemen hepsi birer ikişer PKK/PYD’nin yanında ABD bayrağının altında toplanmaya başladıkça gerçek yüzleri ortaya çıkmaktadır.”

     Ekranlandan görmüşsünüzdür; ABD’li askerlerin yanı sıra zırhlı araçlarla, ağır silahlarla gösteri yapan PKK/PYD’li katiller sürüsü Türkiye’ye karşı birlikte gösteri yapmakta, akılları sıra moral bulmaya çalışmaktadırlar. Türkiye’nin Zeytin Dalı Operasyonu başladığı günden bu tarafa gerek Suriye’de bulunan ABD unsurları gerekse ABD’nin Türkiye ve bölgeye karşı planlarını yöneten unsurlar adeta şaşkınlık içinde sürekli birbirleriyle çelişen açıklamalar yapmakta, bir dünya devletinden beklenmeyen tutarsızlıklar sergilemektedirler. Onlara güvenerek Türkiye’ye karşı nefret kusan, saldırılar yapan, daha büyük saldırılar yapmaya hazırlanan alçak PKK/PYD’liler ise tam anlamıyla bir şok yaşamaktadırlar.

Çünkü Türkiye’nin bu operasyonu yapacağına ihtimal vermiyorlardı. Özellikle ABD’nin Türkiye’yi önce oyalayıp, sonra yarı tehdit yarı ikna etmeye dönük çabalarından sonra Afrin’de bir askeri seçeneği kullanacağını düşünmedikleri anlaşılmaktadır. Çünkü onlara göre Türkiye biraz bağırır, rahatsızlığını ifade edebilirdi fakat ABD’ye rağmen böyle bir işe kalkışmaya cesaret edemezdi. 

    Dikkate alınması gereken diğer bir nokta ise Türkiye’nin siyasette demokratikleşme yönünde yaşadığı reformlar, ekonomide ortaya koyduğu büyüme dinamizmi ve yerli kaynaklara dayanan sanayi üretimi ve milli savunma endüstrisinin bu alandaki dışa bağımlılığı ortadan kaldıracak bir düzeye doğru ilerlemiş olmasıdır. 

    Ülkesine ihanet etmiş, bu halktan nefret eden zavallılar ABD bayrağı altında birleşiniz; zira tarih bu hıyanetinizi asla unutmayacaktır!