GEÇMEYEN AĞRI DEPRESYONA SEBEPAğrı, doktora başvurunun en sık nedenlerinden biri. Adeta bir alarm görevi olan akut ağrı, kişiyi hasardan ve hastalıktan haberdar eder, tıbbi yardım almaya zorlayarak iyileşme sürecine katkıda bulunur, hatta erken teşhis sağlar.
Ergenlikte sigara, MS riskini artırıyorBağışıklık sisteminin, sinir sistemini zedelemesi ile ortaya çıkan Multiple Skleroz (MS) hastalığı, duyu ve güç kayıplarına neden oluyor.
Beyin kanseri erkekleri daha çok etkiliyor​​​​​​​Vücuttaki tüm organlarda olduğu gibi, beyinde de kanser gelişebiliyor.
GÖZ'DE YAZ RİSKLERİNE KARŞI 8 ALTIN ÖNERİYazın kapıya dayandığı, güneşin tüm cömertliğiyle kendini gösterdiği bugünlerde göz sağlığımız açısından son derece dikkatli olmamız gerekiyor.
Ramazan ayında kalbinizi koruyunUzm. Dr. Muhammet Kandaz, “İftarda yağlı yemeklerden uzak durulmalı. Çünkü özellikle hızlı yenen yağlı yemekler, mide ve bağırsak sistemine giden kan miktarı artışına bağlı olarak kalbin iş yükünü artıracaktır. Bu da ani kalp krizlerine neden olabilir” dedi.
İŞİTME KAYBININ 6 ÖNEMLİ SİNYALİ!Günümüzde yaklaşık olarak yeni doğan her 1000 bebeğin 1 ila 4'ünde işitme kaybı saptanıyor. Yaklaşık yılda 1 milyon 290 bin bebeğin dünyaya geldiği ülkemizde bu rakam 1500 ila 2000 kadar işitme kayıplı bebeğin doğduğu anlamına geliyor.
“Şizofreni ruhsal değil, beyinsel bir hastalık”Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, şizofreni hastalığı ve vakalar hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.
Omuz masajı, ağrıyı tetikliyor!Gün içerisindeki aşırı aktiflik ve travma sonrası meydana gelen omuz ağrıları; gece ağrısı ve basit günlük işleri yapmakta zorlanma şeklinde kendini gösteriyor.
Hipertansiyondan korunmak için, yağ ve tuzdan uzak durun!Kan basıncının yükselmesi ile meydana gelen hipertansiyon, inme ve koroner kalp hastalığı risklerini de beraberinde getiriyor.
Ramazanda En İdeal Egzersiz YürüyüşDoktorTakvimi.com uzmanlarından Uzman Fizyoterapist Recep Lokmaoğlu, sağlık sorunu olmayan kişilerin Ramazan ayında da spor yapabileceğini söylüyor.