SICAK HAVALARDA TANSİYONU DAHA SIKI TAKİP EDİNYaz ayları, özellikle tansiyon ilacı kullananlar ile kalp yetmezliği olan hastalar açısından büyük risk taşıyor.
Merkel'in gizemli hastalığına ön tanı Alman Başbakanı Angela Merkel'in katıldığı resmi törenler sırasında titremesiyle gündeme gelen gizemli hastalığın “ortostatik tremora” olabileceği belirtildi.
EN YAYGIN BEYİN HASTALIĞI: MİGRENBaş ağrısı denince genellikle akla ilk gelen, beyin tümörleri oluyor. Oysa, migren baş ağrısının en sık nedenlerinden biri ve beyin hastalıkları arasında en yaygın olanı…
ŞEKERSİZ ŞEKER HASTALIĞINA DİKKAT!Halk arasında şekersiz şeker hastalığı olarak bilinen “diabetes insipidus” tıpkı diyabet hastalığı gibi çok su içme ve çok idrara çıkma şeklinde belirti veriyor.
Çocuğunuz Dişlerini Gıcırdatıyorsa Dikkat!İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hastanesi Pedodonti Bölümü'nden Uzm. Dt. Hilal Sillelioğlu, çocuklarda diş gıcırdatmalarının nedenlerini ve yapılması gerekenleri anlattı.
Yaz tatili sünnet için iyi bir fırsatTürkiye'de dini gerekçeler, dünyada ise sağlık ön planda tutularak yapılan sünnet, erkeklerin sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlıyor. Sünnet için en doğru zaman ise doğduktan sonraki ilk iki yıl olarak gösteriliyor.
KABIZLIKTAN KURTULMANIN 10 YOLUZaman zaman herkesi sorunu olan kabızlık knonikleştiğinde kişinin yaşam kalitesini de düşürmeye başlar.
Böbrek taşlarına karşı lazerli çözümDr. Yaman, bu tedavide başarı yüzdesinin çok yüksek olduğunu ifade ederek, hasta konforu açısından da büyük kolaylık sağladığını söyledi.
KAVUN HEM SERİNLETİYOR HEM DE TOK TUTUYORKavun, lezzeti ve güzel kokusu sayesinde yaz aylarında en çok tüketilen meyvelerden biri olarak gösteriliyor.
YAZ GRİBİNDEN KORUNMAK İÇİN 10 ALTIN KURALSıcak yaz günlerinde hastalığı akla getirmeyenleri, 'yaz gribi' pusuda bekliyor.